Ostatnio miałem drobną kolizję. Nic mi się nie stało, ale jak tłumaczyli lekarze to dlatego, że poduszka powietrzna wystrzeliła w odpowiednim momencie. Jednakże dopiero od mojego znajomego dowiedziałam się, że teraz poduszka w moim samochodzie jest uszkodzona i muszę ją naprawić jeśli chcę, aby chroniła mnie przed kolejnymi stłuczkami i wypadkami. Byłam bardzo ciekawa jak działa taki mechanizm i na czym polega skuteczna naprawa tej części samochodu.

Jak naprawia się poduszki powietrzne?

skuteczna naprawa poduszek powietrznychZapytałam znajomego na czym polega skuteczna naprawa poduszek powietrznych i czy wie, gdzie w okolicy będę mogła takiej naprawy dokonać. Znajomy wytłumaczył mi, na czym polega system poduszek powietrznych. Poduszka powietrzna składa się z generatora gazowego wypełnionego najczęściej azotem z niewielką domieszką innych gazów oraz samej poduszki, która w razie kolizji wypełnia się tym gazem. Generator ma specjalny zapalnik, który powoduje, że poduszka napełnia się i pęka. Skuteczna naprawa poduszki powietrznej polega na napełnieniu generatora gazowego. Ważne jest aby wszystkie jego uszkodzone elementy, w tym najważniejszy czyli zapalnik zostały wymienione na nowe. Czasami zdarza się, że naprawiając mechanik tylko wymieni poduszkę i napełni generator. W ten sposób poduszka wciąż nie jest do końca sprawna i w razie kolizji może nie wystrzelić w odpowiednim momencie. Skutecznie i prawidłowo naprawiona poduszka powietrzna wystrzeli w ciągu kilkotysięcznych sekundy od momentu zdarzenia. Należy pamiętać, że poduszka która wystrzeli zbyt późno jest jeszcze bardziej niebezpieczna niż jej brak. Znajomy polecił mi również jeden warsztat samochodowy, w którym skutecznie i szybko naprawię swoją uszkodzoną poduszkę powietrzną. Powiedział, że pracują tam prawdziwi profesjonaliści, którzy podchodzą do tematu rzetelnie i fachowo.

Kiedy tylko poczułam się lepiej po kolizji zabrałam swój samochód to polecanego przez znajomego warsztatu. Tam na miejscu bardzo szybko naprawiono cały mechanizm poduszek powietrznych zarówno od strony kierowcy, jak i pasażera. Na zakończenie naprawy mechanik uaktywnił system wybuchu i od tej chwili mogłam spokojnie korzystać ze swojego samochodu. Poduszki powietrzne były sprawne i naprawione, i bardzo dobrze spełniały swoją rolę. Oby nie musiały się więcej przydawać.