Termin porodu miałam wyznaczony na za dwa tygodnie. Nie wiem kiedy minęły te dziewięć miesięcy ciąży. Teraz przygotowania do porodu stały się coraz bardziej intensywne. Dzisiaj byłam po raz ostatni na kontrolnym badaniu ultrasonograficznym u mojej lekarki. Przy okazji zapytałam się jej, czy moja lista rzeczy, które miałam spakowane do zabrania do szpitala jest kompletna. Okazało się, że zapomniałam o jednej bardzo ważnej rzeczy, którą koniecznie musiałam mieć ze sobą.

Zalety dobrych jednorazowych majtek poporodowych

jednorazowe majtki poporodoweByły to majtki jednorazowe. No tak, jak mogłam o tym zapomnieć. Majtki jednorazowe są bardzo praktycznym i komfortowym rozwiązaniem przez kilka pierwszych dni po porodzie. Przede wszystkim są one wykonane z miękkich i delikatnych, hipoalergicznych materiałów, które nie drażnią i nie obcierają ran poporodowych. Ponieważ w pierwszych dnia po porodzie upływy są bardzo obfite majtki poporodowe muszą być bardzo chłonne. Najlepiej jest, żeby posiadały warstwę wodoodporną z zewnątrz. Wtedy kobieta może mieć pewność, że majtki nie przesiąkną i może się w nich swobodnie poruszać. Ważne jednak jest również, aby były przewiewne i zapewniały odpowiednią cyrkulację powietrza, ponieważ rany w kroczu inaczej mogą się nie zagoić. Po powrocie do domu od razu rozpoczęłam poszukiwania odpowiednich majtek. Poszukiwania rozpoczęłam od internetu. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę: jednorazowe majtki poporodowe, i zaczęłam przeglądać wyniki. Szybko znalazłam takie jednorazowe majtki, które spełniały moje oczekiwania. Były one wykonane z lekkiej bawełnianej siateczki. W pasie i na nogawkach posiadały delikatną, nieuciskającą gumkę, która zabezpieczała przed przesuwaniem się wkładu higienicznego oraz przesunięciem się majtek pod wpływem ruchów ciała. Były one dostępne w bardzo niskiej, przystępnej cenie, dlatego od razu zdecydowałam się je zamówić.

Jak się już wkrótce okazało, to był bardzo dobry wybór. Mimo iż moje dziecko urodziło się przed terminem, majtki poporodowe zdążyły dotrzeć do mnie przesyłką kurierską. Takie jednorazowe majtki poporodowe okazały się bardzo wygodne i praktyczne. Przede wszystkim umożliwiły zachowanie pełnej higieny po porodzie. Były również bardzo delikatne, dzięki czemu nie urażały rany poporodowej.