Niedawno dowiedziałam się, że odziedziczyłam działkę budowlaną po moich dziadkach. Doszłam do wniosku, że nie będę jej sprzedawać, tylko wybuduje sobie na niej swój mały domek. Akurat szukałam jakiegoś lokum dla siebie, dlatego miałam pieniądze i stwierdziłam, że najlepiej będzie od razu zacząć budowę mieszkania. Najpierw jednak musiałam znaleźć geodetę w okolicy.

Wybór usług geodezyjnych we Wrocławiu

wrocław usługi geodezyjneNieruchomość nie miała sporządzonej mapy geodezyjnej, a wiedziałam, że bez tego żaden architekt nie będzie mógł zaprojektować budynku zgodnego ze sztuką budowlaną. Musiałam więc znaleźć odpowiedniego geodetę, który wykona odpowiednie pomiary i naniesie je na mapę zasadniczą terenu. Poszukiwania odpowiedniej, fachowej i kompetentnej osoby zaczęłam od internetu. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę: wrocław usługi geodezyjne, i zaczęłam przeglądać wyniki. Szybko znalazłam fachowca, który oferował swoje usługi przy sporządzaniu map geodezyjnych i posiadał odpowiednie certyfikaty uprawniające do tego, wymienione w prawie geodezyjnym i kartograficznym. Zauważyłam, że ma on wieloletnie doświadczenie na rynku i świetne opinie poprzednich klientów. Klienci chwalili, że jest on bardzo dokładny i ma szybkie terminy na wykonywanie swoich usług. Zajmuje się sporządzeniem map geodezyjnych zarówno w przypadku konieczności uzyskania pozwolenia na budowę, jak i przy dzieleniu nieruchomości.

Zachęcona pozytywnymi komentarzami na jego temat od razu zdecydowałam się więc skorzystać z jego usług. Zadzwoniłam pod podany numer telefonu i umówiłam się z nim na wizytę. Faktycznie, miał bardzo szybkie terminy, ponieważ już trzy dni później przyjechał na pomiary, a następnego dnia otrzymałam gotową mapę geodezyjną, którą mogłam zanieść do Urzędu Miasta, aby móc otrzymać pozwolenie na budowę.