Od kilku pokoleń wstecz kobiety w mojej rodzinie w pewnym momencie swojego życia zamawiały u malarza artysty swoje portrety. Dzięki temu dzisiaj mogłam się dowiedzieć jak wyglądały w młodości moja babcia czy prababka, a nawet pokazać te portrety mojej małej córeczce. Postanowiłam, że ja też zamówię swój portret. Musiałam tylko znaleźć odpowiedniego artystę, który go wykona.

Gdzie mogę zlecić zrobienie swojego portretu?

portret na zamówienieTrzeba przyznać, że w dzisiejszych czasach takie portretowanie nie jest modne. Nic dziwnego, przecież łatwiej jest po prostu zrobić sobie zdjęcie. Nie wiedziałam gdzie szukać, więc wrzuciłam ogłoszenie na portal społecznościowy, gdzie napisałam że szukam malarza artysty, który wykona portret na zamówienie. Podałam też swój numer telefonu. Jeszcze tego samego dnia zgłosił się do mnie jakiś pan. Po głosie usłyszałam, że jest on już w sędziwym wieku. Umówiłam się z nim na sobotę na wykonanie portretu. Okazało się, że jest to malarz na emeryturze i w ten sposób sobie dorabia. Mimo zaawansowanego wieku ma nawet swoją stronę internetową, gdzie wystawia swoje portfolio. Zajmuje się głównie portretowaniem, ale przyjmuje też zamówienia na pejzaże. Malarz do namalowania porteru przyniósł bardzo dobre farby artystyczne oraz duże płótno. Od razu wziął się do pracy. Malowanie portretu trwało długo, a ja musiałam przez ten czas pozować, ale efekty był tego warte.

Malarz wykonał piękny portret. Portret był duży i elegancki. Bardzo mi się spodobał i nie tylko mi, ponieważ postanowiliśmy z mężem zlecenie temu malarzowi jeszcze jednego portretu. Tym razem chcieliśmy zobrazować nasze zdjęcie ślubne w dużym formacie. Malarz przyznał, że wykonuje również portrety na zamówienie ze zdjęć, dlatego daliśmy mu jedną z naszych fotografii i zamówiliśmy u niego obraz.