Pamiętam, że jeszcze całkiem niedawno sztruks należał do niemodnych materiałów. Nikt nie nosił sztruksowych spodni, koszul, czy sukienek. Wszyscy nosili tylko i wyłącznie jeans, pod każdą postacią. W tym sezonie nastąpił modowy przełom, bo bardzo popularny stał się znowu sztruks. Sztruks powrócił po niemalże dwóch dekadach zapomnienia. Nie ukrywam, że ten fakt mnie bardzo cieszy, bo mam wiele ubrań po mamie. Są to ubrania głównie ze sztruksu, naprawdę bardzo ładne.

Modna koszula sztruksowa

koszule sztruksowePrzed chwilą wyjęłam wszystkie mamy stare ubrania. Leżały one ze dwadzieścia pięć lat na strychu i są całe zakurzone. Przeglądam zawartość kartonu i jestem zachwycona. Okazało się, że mama kiedyś nosiła bardzo piękne rzeczy. Najbardziej podobają mi się jej koszule sztruksowe, szczególnie te zielone i brązowe. Leżą one na mnie idealnie. Mama miała podobna jak ja, filigranową sylwetkę. Niestety, kilka lat temu zginęła w wypadku samochodowym. Miałam wyrzucić ten karton z ubraniami, ale coś mnie powstrzymywało od tej decyzji. Dzięki temu mam bardzo wiele sztruksowych ubrań, jak koszule, spódniczki, sukienki, rybaczki. Muszę wszystko dokładnie wyprać. Wiem, że sztruks można bez problemu prać w pralce i nie trzeba prasować. Jest to materiał dosyć ciężki, o prążkowanej strukturze, który doskonale nadaje się na okres jesienno-zimowy. Na pewno będę chodzić w tych sztruksowych koszulach na uczelnię, bo tam zazwyczaj marznę. Co ciekawe, do tej pory sztruks wszystkim kojarzył się z biednymi nauczycielami historii w szkołach i ogólną biedotą. Teraz jest to hit sezonu, najbardziej doceniany materiał na świecie. Nawet wczoraj oglądałam pokaz mody i byłam bardzo zaskoczona, że na wybiegach królował właśnie sztruks. Jest to gruba odmiana bawełny, kiedyś używana tylko do produkcji ubrań robotniczych. Dziś, noszą je największe światowe sławy, aktorzy, modelki i politycy. W końcu, będę nosić i ja. W dodatku jest to pamiątka po mojej zmarłej mamie.

Sprawdziłam w sklepie internetowym, że koszule sztruksowe są dosyć drogie. Najtańsza taka koszula kosztuje około stu pięćdziesięciu złotych. Można też dostać koszulę sztruksową za trzysta złotych, jeżeli jest markowa. Sztruks idealnie komponuje się z aksamitem i kaszmirem. Mam piękne kaszmirowe spodnie, do których zamierzam niebawem ubrać sztruksową koszulę.