Niestety, ale brakuje mi kilku białych porcelanowych talerzy z kompletu. Dowiedziałam się, że istnieje taka możliwość, aby zakupić porcelanę na sztuki. Jest to sklep online z porcelaną, o którym dowiedziałam się od swojej mamy. Muszę dokupić dwa głębokie talerze i trzy płaskie. Talerze mają srebrne zdobienie i niewielkie różyczki, ręcznie malowane. Mam nadzieję, że uda mi się znaleźć dokładnie takie same talerze z porcelany. Są znanej marki, więc nie powinno być problemu.

Biały talerz z porcelany za czterdzieści złotych

talerze porcelanoweJak się okazuje, w tym sklepie wybór jest bardzo szeroki. Niestety ale ceny nie należą do najniższych. Wychodzi na to, że za jeden talerz będę musiała zapłacić czterdzieści pięć złotych. Talerz głębokie są o dziesięć złotych nawet droższe od płaskich. Ważne jednak, ze znalazłam brakujące elementy zestawu. Porcelana jest produktem dosyć luksusowym, nie każdego na nią stać. Pamiętam, że swój komplet porcelanowych talerzy dostałam od rodziców z okazji trzydziestych urodzin. To było dosyć dawno, zdążyłam kilka talerzy rozbić. Takie talerze porcelanowe nadają się na każdą okazję, ja używałam je nawet do codziennego użytku. Uważam, że serwowane dania inaczej smakują, jeśli są podane na pięknych talerzach. Nie ważne nawet, jak proste jest danie, ale magia porcelanowego talerza jest wielka. Pamiętam, że babcia podawała na takim talerzu ziemniaki z jajkiem sadzonym, które smakowało wyśmienicie. Zaraz zamówię brakujące talerze, na szczęście zapłacę trochę mniej, niż myślałam. Załapie się jeszcze na przedświąteczną promocje w wysokości dwudziestu procent. Otrzymam też bon na kolejne zakupy, który jest ważny przez pół roku. Bon opiewa na kwotę pięćdziesięciu złotych, ale mogę go wykorzystać, jeśli zrobię zakupy na kwotę przewyższającą dwieście złotych. 

Zamówiłam pięć brakujących talerzy porcelanowych i z niecierpliwością czekam na przesyłkę. Przesyłka ma przyjść w  wciągu trzech dni roboczych. Talerze idealnie pasują do mojego kompletu. Będę teraz uważać, aby żaden mi się nie rozbił, bo jak widać, porcelana w dalszym ciągu nie jest tania. Jeżeli kupuje się porcelanę na sztuki, to wychodzi drożnej niż w komplecie. Nie stać mnie jednak na zakup nowego zestawu porcelanowego, bo musiałabym wydać około tysiąca złotych.