Od bardzo długa, to jest około dwudziestu siedmiu lat prowadzę własną duża działalność gospodarczą. Firma przechodzi w mojej rodzinie z pokolenia na pokolenia i bardzo dobrze funkcjonuje. Wszyscy o nią bardzo dbamy i dokładamy wszelakich starać we wszystkie nasze założenia. Dokonujemy również na każdym kraku bardzo dobrych wyborów jeżeli chodzi o nasz asortyment oraz inne potrzebne akcesoria wspomagające zarówno naszą produkcję jak i proces pakowania oraz wysyłkę do klientów – a tych mamy bardzo dużo.

Jak dobieramy najlepsze palety drewniane do transportu?

producent palet drewnianychZ racji też, że mamy bardzo dużo klientów, przekłada to się na ilość naszych wysyłek, która z tygodnia na tydzień zwiększa się dosyć diametralnie. Wysyłamy tylko i wyłącznie duże i bardzo ciężkie paczki, które transportowane są do sklepów, lub też klientów indywidualnych. Do takiej wysyłki każdorazowo dokładamy wielkich starań, potrzebujemy też dobrych materiałów na zapakowanie i zabezpieczanie naszego cennego towaru. Przy pakowaniu bardzo się staramy – nasi magazynierzy mają co do tego specjalne wytyczne. Dbamy aby towar dotarł do swojego celu w nienaruszonym stanie. Z tego też powodu zakupujemy specjalistyczne palety. Klasyczny producent palet drewnianych, mógłby nie spełnić naszych oczekiwań. Z tego też powodu mamy swojego specjalnego producenta zajmującego się wytwarzaniem palet zrobionych na ogół z drewna, ale czasem są to także inne materiały, jeżeli jest takie zapotrzebowanie. Palety drewniane są jednymi z najlepszych dlatego zamawiamy ich najwięcej. Jednakże w miejscach gdzie wysyłamy swój towar i jest tam spory problem z wilgocią, ze względu na panujące warunki atmosferyczne musimy wybrać inna alternatywę, ze względu na fakt, iż drewno narażone na długotrwałe działanie wody mogłoby ulec zniszczeniu. W takim przypadku decydujemy się na dodatkowo wzmocnione palety z tworzywa PCV. W pozostałych sytuacjach zawsze wybieramy palety zrobione z drewna.

Takie paleta są bardzo solidna i wytrzymałe. Niekiedy muszą zostać dla nas specjalnie przez producenta wzmocnione. Nazywamy to paletami podwójnie wzmocnionymi drewnianymi. Wytrzymują one dwukrotnie większe ciężary od swoich tradycyjnych odpowiedników. Zawsze zwracamy również uwagę na ogólny stan drewna, który może się przekładać na uszkodzenia.