Domowe ogrodzenia sztachetowe to bodaj najstarszy rodzaj ogrodzenia, jaki do tej pory jest w użyciu, i zdecydowanie jeden z najbardziej różnorodnych, a jednocześnie bardzo ozdobnych i estetycznych. Najbardziej klasyczne ogrodzenia tego rodzaju były używane w niezmienionej formie już setki lat temu, choć obecnie rozróżnia się kilka różnych wariantów ogrodzeń, podobnych do siebie konstrukcyjnie choć czasem mających całkowicie odmienny wygląd.

Rodzaje ogrodzeń do prywatnych domów

solidne ogrodzenia sztachetowe kielceNajbardziej podstawowym rodzajem sztachetowego ogrodzenia jest bardzo rozpoznawalne ogrodzenie w amerykańskim stylu, które było bardzo popularne w prywatnych podmiejskich domach, a dziś używane jest jako ozdoba do ogrodów, działek i domów właśnie. Składa się ono z drewnianych słupków, połączonych sztachetami w jedną konstrukcję, ogradzającą posesję całkiem szczelnie. Są one niskie, i zazwyczaj traktuje się je jako ozdobę bardziej niż faktyczne ogrodzenie. Panelowe ogrodzenia są podobne, aczkolwiek zamiast słupków mogą mieć panele czy deski, jeśli są to warianty drewniane, i bywają równie rozpowszechnione jak poprzedni wariant, aczkolwiek zwykle kojarzone są ze starym budownictwem i obecnie wybierane rzadko. Ich ogromną zaletą jest przede wszystkim łatwość montażu oraz niska cena, aczkolwiek wielu posiadaczy takowych wspomina iż wytrzymałość takiego ogrodzenia jest dość mierna. Mnóstwo producentów ma w ofertach solidne ogrodzenia sztachetowe Kielce, na przykład, są siedzibą jednego z najbardziej polecanych producentów ogrodzeń, w którego ofercie znajdują się również ogrodzenia sztachetowe w najróżniejszych wariantach. Co ciekawe, owe ogrodzenia oferowane są zarówno w wersjach drewnianych, jak i w nowocześniejszych wariantach wykonanych z tworzywa sztucznego.

Takie ogrodzenia są lżejsze i prostsze do zamontowania, a przy tym znacznie lepiej znoszą długotrwały wpływ pogody, nie muszą być konserwowane tak często jak normalne ogrodzenia, i ogólnie uważane są za bardzo dobry zamiennik z racji wysokiej trwałości i estetycznego wyglądu. Nie są to ogrodzenia nierozsądnie drogie, toteż coraz częściej wybierają je właściciele domów szukający ogrodzeń przede wszystkim solidnych i trwałych, ale również i pasujących wyglądem do wyglądu zabudowań, które otaczają.