W miejscach, gdzie trawa nie urośnie, lub w mig zostanie zniszczona warto położyć sztuczną trawę. Taka wytrzymała wykładzina sprawdza się zarówno w domowym zaciszu jak i na tarasach pubów i restauracji. A nawet może być dobrym podłożem do umieszczenia pod huśtawkami i hamakami, gdzie utrzymanie naturalnej trawy jest wręcz niemożliwe ze względu na częste pocieranie nogami.

Układanie sztucznej trawy w rolce

sztuczna trawa - cena za rolkęKażdy, kto poznał już nowoczesną, do złudzenia przypominającą naturalny trawnik wykładzinę wie, jak przyjemne może być jej runo. Położenie takiego zielonego dywanu jest banalnie proste i podoła mu całkowity w tej kwestii laik. Po przygotowaniu podłoża poprzez pozbieranie kamieni i zamiecenie betonu, wystarczy przyłożyć i rozwinąć rolkę. A następnie przyciąć i zacząć rozwijanie kolejnej warstwy od miejsca, tuż obok punktu, w którym się zaczęło. Po położeniu każdej warstwy trzeba ją docisnąć do podłoża, aby łączenia dobrze dolegały do siebie. Dla wielu osób przeszkodą jest koszt ładnej, naturalnie wyglądającej wykładziny. Ale jeśli spojrzeć na to jaką wytrzymałość ma sztuczna trawa – cena za rolkę nie jest wygórowana. Przecież dzięki możliwości samodzielnego czyszczenia trawy z kurzu, solidnemu systemowi odprowadzania wody oraz zastosowaniu ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym będzie służyć na tarasie czy balkonie przez wiele lat bez konieczności dodatkowego inwestowania. Najbardziej trwałe, polielytenowe wykładziny są polecane nawet w miejsca często uczęszczane, jak tarasy pubów. Natomiast te powstałe z połączenia polietylenu z polipropylenem są tak delikatne, że z powodzeniem zastąpią dziecięce, piankowe maty i pozwolą na beztroską zabawę na tarasie. Ze względu na dobrą izolację od podłoża, można bezpośrednio na sztucznej trawie ustawić dziecięcy basenik bez obawy o jego przebicie.

W przypadku wybierania sztucznej trawy do dekoracji tarasu czy balkonu warto sięgnąć po rolki, których runo ma długość 15-40 mm. Dłuższe runo zapewni odpowiednią miękkość wykładziny, pozwalającą na sprawiające przyjemność, bose spacery po wykładzinie. Natomiast grubość wykładziny przekraczająca 7 mm pozwoli na dobre odizolowanie trawy od podłoża, a przez to pozwoli cieszyć się komfortowym pobytem na tarasie nawet w jesienne poranki.