Korki pneumatyczny odnajdują swoje zastosowanie w wielu branżach. Możemy się z nimi spotkać w wielu gałęziach przemysłu, budownictwie, gospodarce wodnej, a nawet w pożarnictwie. Dzięki nim możliwe jest uszczelnianie rur, co przekłada się na najwyższą jakość wszystkich procesów wykorzystujących ten środek transportu dla medium. Dziś nieco bliżej przyjrzymy się więc korkom pneumatycznym. 

Zastosowanie korków pneumatycznych 

korek pneumatyczny cenaKorki pneumatyczny odnajdą się doskonale wszędzie tam, gdzie konieczne jest szybkie i skuteczne uszczelnienie rur. W przypadku powodzi sprawią, że ścieki nie przedostaną się do instalacji. W zależności od miejsca zastosowania mogą one przybierać różne formy. Ponadto jeśli chodzi o korek pneumatyczny cena również uzależniona jest od wielu parametrów. Wśród dostępnych rozwiązań możemy spotkać między innymi korki pneumatyczne zamykające o profilu kołowym, o profilu jajowym czy w kształcie poduszki. Na własne życzenie producent może również wykonać korki o innym, dowolnym profilu. Niektóre z miejsc zastosowania wymagają użycia korków wyposażonych w otwory przelotowe. Sprawdzają się one głównie w przypadku testowania rurociągów podczas wykonywania próby szczelności. Niektóre z dostępnych rozwiązań odnajdują zastosowanie do częściowego zamknięcia rurociągów. Inne z kolei zamykają je całkowicie podczas konserwacji czy prowadzonych napraw. Korki pneumatyczne dają również możliwość testowania nowo zainstalowanych bądź naprawionych rurociągów, zbiorników czy też studni kanalizacyjnych. Dzięki nim mamy pewność, że cała instalacja jest szczelna. 

Z zastosowania korków pneumatycznych korzysta wiele branż. Sprawdzają się one doskonale w przedsiębiorstwach wodno-kanalizacyjnych, oczyszczalniach ścieków, w przemyśle gazowym, ratownictwie techniczny, w energetyce. Z ich możliwości korzysta nawet straż pożarna czy wojsko.