Dane wykorzystywane w trakcie postępowań dotyczących zdarzeń na drodze musiały być najdokładniejsze, gdyż tylko takie informacje były brane pod uwagę. Podczas gdy standardowe wozy patrolowe były wyposażane w kamery samochodowe o wystarczającej jakości obrazu, pojazdy interwencyjne potrzebowały znacznie lepszego sprzętu. W naszej jednostce, samochody interwencyjne bez wyjątku miały zamontowane najlepsze dostępne rejestratory, wykorzystujące wszystkie najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne.

Zaawansowany rejestrator z gps

najlepszy rejestrator jazdyRejestratory których używaliśmy w samochodach były wielozadaniowe, łącząc wszystkie zalety i funkcje kamer samochodowych, nawigacji satelitarnych, jak również nadajników GPS. Nagrywały więc jednocześnie obraz z jazdy, nakładając na niego dane z map satelitarnych oraz pomiarów szybkości pojazdu. Dzięki tak zaawansowanym funkcjom, operatorzy mogli z łatwością prześledzić trasę pojazdu oraz wszystkie nieprawidłowości jakie miały miejsce w jej trakcie. Najlepszy rejestrator jazdy nie posiadał żadnego zasilania wewnętrznego, które mogło wymagać wymiany lub ładowania. Nasze rejestratory były więc podłączane bezpośrednio do sieci elektrycznej samochodu, i funkcjonowały tak długo, jak długo pojazd był sprawny i generował energię elektryczną. Eliminowało to wiele problemów, widywanych w samochodach wyposażonych w urządzenia korzystające z baterii, wymagających ładowania, i tracących zasilanie często w najbardziej niekorzystnym momencie. Rejestratory posiadały własne, wbudowane magazyny pamięci, o rozmiarach spotykanych często w komputerach osobistych. Mogły więc przechowywać nagrania z kilku tygodni jazdy nim wymagały opróżnienia pamięci, a owa czynność była bardzo prosta, gdyż magazyny danych rejestratora funkcjonowały identycznie jak dyski zewnętrzne do komputera, dzięki czemu transfer danych mógł być wykonywany w dowolnym momencie.

Jakość obrazu kamer, natomiast, przekraczała możliwości najlepszych kamer sportowych. Obraz był zawsze wyraźny, nawet w trakcie szybkiej jazdy lub niesprzyjających warunków pogodowych, a oprogramowanie kamery pozwalało na bieżące oczyszczanie nagrania ze wszystkich zakłóceń i nieprawidłowości. Niespotykany był również tryb nocny, jaki włączany był automatycznie w przypadku braku oświetlenia zewnętrznego.