Czym jest sauna, to już chyba wie każdy z nas. Nawet myślę, że wielu z nas już dawno było także w takim miejscu, gdyż pełno pojawiło się takich punktów publicznych w ostatnim czasie. Sesja w saunie jest dobre dla naszego zdrowia, a do tego bardzo relaksuje. W dziedzinie saun rozwinęła się także technologia. Obecnie sauna nie musi być oparta na parze pochodzącej z paleniska na środku pomieszczenia. Teraz sauna nawet i takiego miejsca nie potrzebuje. Z pomocą przychodzi technologia podczerwieni.

Czym charakteryzuje się nowoczesna sauna Infrared na wymiar?

nowoczesne sauny infrared na wymiarTechnologią, która ma szansę zdominować rynek saun jest podczerwień. Każdy z nas na pewno kojarzy coś takiego jak lampa podczerwona, która służyła do ogrzewania pomieszczeń. W wielu halach produkcyjnych używa się podczerwieni, jako alternatywnego sposobu ich ogrzewania. Tą technologie firma Infrared stosuje w swoich saunach. W końcu w saunie chodzi o to, aby temperatura w jej wnętrzu była odpowiednia. Dlaczego w takim razie nie zastosować w takim miejscu innych technologii grzewczych. Lampy podczerwone są w końcu tak samo skuteczne w podnoszeniu temperatury jak palenisko. Eksperci od technologii podczerwieni uważają ponadto że taki sposób podnoszenia temperatury jest nawet skuteczniejszy, a do tego sesji nie trzeba kończyć poprzez gwałtowne polewanie ciała zimną wodą. Takie nowoczesne sauny infrared na wymiar można zamontować w dowolnym pomieszczeniu w naszym domu. Nie są przy tym wymagane kanały spalinowe, jak to ma miejsce w przypadku saun z paleniskiem. Ceny takich rozwiązań również nie zwalają z nóg. Sauna na podczerwień kosztuje tyle co dobra kabina prysznicowa i nie zrujnuje domowego budżetu. Dla wielu osób, które myślą o własnej saunie technologia Infrared wydaje się dostępniejsza. Dlatego właśnie cieszy się ona tak dużą popularnością.

Spośród oferty firmy można wybrać wiele różnych rozwiązań. Gotowe katalogi saun zawierają konstrukcje przypominające kabinę prysznicową, a także nadające się do małych pomieszczeń, ale nic nie ogranicza klienta przed możliwością zaadoptowania dowolnego pomieszczenia na saunę. Jedynym wymaganiem w przypadku wymienników ciepła na podczerwień jest tylko i wyłącznie dostęp do prądu. Samo zużycie energii elektrycznej jest w tym przypadku także dość ekonomiczne, tak samo jak ekonomiczne są wymienniki oparte na podczerwieni.