W końcu przychodzi ten czas, kiedy i my próbujemy swoich sił w sportach zimowych. Nigdy wcześniej nie mieliśmy okazji spróbować jazdy na nartach czy na desce, a do przełamania pierwszych lodów namówił nas znajomy lub ktoś z rodziny.  Wówczas rozpoczynamy przygotowania do wyjazdu i szukamy dogodnego noclegu. Na co zwrócić uwagę przy wyborze zakwaterowania w zimowych miesiącach?

Noclegi blisko wyciągu

atrakcyjne noclegi koło wyciągu w MurzasichluPrzeszukując internetu trafiamy na niezliczoną liczbę pensjonatów i hoteli, oferujących fantastyczne warunki, reklamujące się saunami i basenami. Weźmy pod uwagę, że tak naprawdę spędzimy w pokoju gościnnym tylko noce. Cały pozostały czas będziemy na stoku, więc nieprzemyślana inwestycja w luksusowe standardy zakwaterowania, będzie bezsensowna. Przy wyborze odpowiedniej lokalizacji istotna jest jej odległość od pobliskiego stoku. Nic tak nie męczy, jak długi powrót do wynajmowanego apartamentu po całodniowym i męczącym zjeżdżaniu na nartach. Przemyślmy również wybór bazowego stoku. Dla początkującej osoby rekomendowane są topowe stacje, przy których znajdziemy liczne szkółki jazdy. Osoby nieco bardziej zaawansowane, mogą rozważyć wybór trudniejszych tras. Dzięki temu unikną też stania w kolejkach do wyciągów narciarskich i potężnych tłumów przy pobliskich barach. Czarujące widoki, stacja narciarska w sąsiedztwie, nietypowa miejscowość i najlepsze oscypki na w okolicy – to zdecydowanie najtrafniej opisuje wieś Murzasichle. Położona cztery kilometry od większego miasta, jednak ukryta wśród gór – to wymarzone usytuowanie dla wielu przyjezdnych. Przy odrobinie szczęścia uda nam się zarezerwować atrakcyjne noclegi koło wyciągu w Murzasichlu. Konkurencyjne ceny, wspaniałe widoki i położenie z dala od najpopularniejszych turystycznie miejsc, może wygrać w starciu z lokalizacją w centrum wycieczkowych miejscowości. Warto sprawdzić, czy w okolicy znajduje się jakaś wypożyczalnia sprzętów. Jeśli posiadamy taki na własność, problem zostaje rozwiązany, jednak chcąc podnająć ekwipunek, wygodnie jest mieć taką możliwość w okolicy.

Aktywny wypoczynek to znakomita możliwość oderwania się od stresów codzienności. Nocleg nieopodal wyciągu jest świetnym wyborem, jeśli pragniemy spędzić na snowboardzie czy nartach większą część dnia. Takie położenie umożliwia znalezienie się na stoku już od samego rana, a powrót do hotelowego pokoju także zajmie tylko kilka chwil.