Duże firmy, takie jak hurtownie, potrzebują mieć dobrej jakości urządzenia fiskalne, które będą mogły łączyć sprzedaż i magazyn. W takich firmach liczą się sprytne i funkcjonalne rozwiązania, ponieważ przeważnie mają dość mocno rozbudowany asortyment i jednocześnie wystawiają dla klientów paragony oraz faktury.

Czym się charakteryzuje drukarka fiskalna?

nowoczesne drukarki fiskalne w białymstokuUstawa o podatku od towarów i usług mówi o obowiązku rejestrowania sprzedaży na kasie fiskalnej, ale nie mówi jaki model musi posiadać przedsiębiorca. Wyjątkiem są kasy online, które zgodnie z nowymi przepisami muszą mieć firmy z kilku branż określonych w ustawie. Przede wszystkim ten obowiązek odnosi się do restauracji, warsztatów samochodowych, kancelarii adwokackich czy zakładów fryzjerskich. Pozostałe branże mogą kupować dowolny model kasy, ponieważ ich podstawowym obowiązkiem jest rejestrowanie sprzedaży. Przeważnie małe i średnie firmy, które mają niezbyt  rozbudowany asortyment, wybierają kasy fiskalne, gdyż działają one niezależnie i mają sporo miejsca w pamięci. Natomiast duże firmy handlowe, takie jak hurtownie czy sklepy wielobranżowe, wybierają nowoczesne drukarki fiskalne w Białymstoku, ponieważ w większości przypadków prowadzą one sprzedaż za pomocą specjalnego programu komputerowego, który poza nią służą do prowadzenia magazynu i księgowości. Drukarki są przede wszystkim całkowicie zależne od programu do prowadzenia sprzedaży, gdyż to w nim się generuje wszelkie dokumenty księgowe, takie jak paragony, faktury czy rachunki i raporty. Drukarka służy przede wszystkim do drukowania, jak sama nazwa wskazuje. Ponadto drukarki tak samo jak kasy, są dostępne w wersji stacjonarnej lub mobilnej. Główną funkcją drukarki jest wydawanie dokumentów księgowych, ale także można za ich pośrednictwem drukować raporty fiskalne i niefiskalne oraz różne zestawienia.

Na rynku znajdujemy przynajmniej kilkunastu producentów urządzeń fiskalnych, którzy w swojej ofercie posiadają nie tylko kasy, ale też drukarki i wszelkie akcesoria stosowane w sprzedaży. Mowa tu jest o wagach, szufladach kasowych, terminalach płatniczych czy czytnikach cen lub kodów kreskowych. Każdą drukarkę fiskalną można kupić z dofinansowaniem, ale tylko jeżeli jest to pierwsze urządzenie fiskalne w działalności.