Jak wszyscy wiemy, nawilżanie jest kluczowym etapem w pielęgnacji naszej cery. Co ciekawe, dokładnie nawilżać i odżywiać skórę twarzy powinni nie tylko posiadacze cery suchej, chociaż Ci oczywiście również jak najbardziej powinni zadbać, by intensywnie nawilżający krem do  twarzy znalazł się w ich łazience na półce z kosmetykami. Jednak pozostali, Ci ze skórą mieszaną, jak i tłustą, krem nawilżającego również powinni używać. Dlaczego?

Zalety nawilżania twarzy

krem do twarzy intensywnie nawilżającyWśród nas są jeszcze osoby, które twierdzą, że osoby z cerą bardzo tłustą lub trądzikową, nie powinni jeszcze dodatkowo tej cery natłuszczać kremami. I poniekąd jest w tym trochę prawdy, osoby z cerą tłustą nie powinni stosować ciężkich i tłustych kremów, które mogą zapchać ich często rozszerzone pory. Jednak nie oznacza to, że powinni oni całkiem rezygnować z etapu pielęgnacji, jakim jest nawilżanie, wręcz przeciwnie. Posiadacze skóry tłustej i trądzikowej w większości skupiają się na wysuszaniu, oczyszczaniu i złuszczaniu swojej skóry. I o ile są to istotne działania w celu oczyszczenia naszych porów, by ponownie się nie zatykały, co może skutkować pojawiającymi się wypryskami, to każdy taki zabieg musi zakończyć się nawilżaniem naszej cery, w czym pomoże nam dobry krem do twarzy intensywnie nawilżający. Dokładnie, czasem zbyt mocno oczyszczona i wysuszona twarz będzie dążyć do tego, by przywrócić twarzy jej nawilżenie. Dlaczego i jak to zrobi? Zbyt mocno wysuszona twarz, pozbawiona jest swojej ochronnej warstwy hydrolibidowej. Jest ona niezbędna, chroni nas przed wszelkimi zanieczyszczeniami pochodzącymi z zewnątrz. Skóra pozbawiona tej ochrony będzie chciała ją przywrócić, a zrobi to poprzez nadprodukcję sebum. Zbyt duży wyrzut sebum może natomiast doprowadzić do ponownego zapychania się porów. Dlatego należy zachować zdrową równowagę.

Jak wszyscy wiemy, trzeba oczyszczać cerę, jednak nie nazbyt gwałtownie, a każde mycie czy peeling powinien zakończyć się nałożeniem kremu nawilżającego. Szczególnie ważne jest nawilżenie przed pójściem spać. W nocy bowiem organizm nasz zajmuje się właśnie regeneracją. Bez zastosowania produktu, jakim jest nawilżający krem do twarzy, nasza cera zacznie produkować swoje sebum, prawdopodobnie w nadmiarze, co skończyć się może wypryskami.