Stare, aluminiowe żaluzje spełniały swoje zadanie bardzo długo, aczkolwiek od niedawna stawały się coraz bardziej niewygodne. Z czasem uległy bowiem znacznemu zużyciu i teraz często zacinały się podczas podnoszenia czy opuszczania, a odblokowanie ich wymagało rozłożenia skrzydła okna i ręcznego wyregulowania żaluzji.

Najlepsze plisy rolowane do okien

plisy zgierzZ racji iż żaluzje wymagały wymiany, postanowiliśmy znaleźć najlepszą alternatywę, gdyż odkąd pierwszy raz założyliśmy je w oknach minęło sporo czasu, a w sprzedaży pojawiło się mnóstwo innych zasłon do okien. Ze wszystkich rodzajów najbardziej spodobały nam się plisy Zgierz ma duży market budowlany w którym jest bardzo rozległa sekcja z wyposażeniem domowym, zawierającym w sobie również rolety plisowane. Mogliśmy więc na miejscu obejrzeć takowe, sprawdzić ich działanie i łatwość montażu, oraz ocenić czy będą dobrym zamiennikiem dla żaluzji aluminiowych. Jak się okazało, rolety tego rodzaju znacznie bardziej zasłaniają światło słoneczne, aczkolwiek w przeciwieństwie do normalnych żaluzji, zasłon czy rolet, mogą być regulowane w bardzo dużym zakresie, co pozwala na dopasowanie ilości światła słonecznego, jakie wpuszczane jest do pomieszczenia z roletami dokładnie do własnych upodobań. Montaż plisowanych rolet jest bardzo prosty, zwłaszcza jeśli nie mają one być stałym elementem wyposażenia. Nie wymagają ogromu pracy i po zaledwie godzinie montażu już są gotowe do użytku.

Wybór plisów jest tym ciekawszy iż sprzedawane są one w ogromnie zróżnicowanej gamie odmian, różniących się kolorem, a czasem posiadającym nawet wzory na powierzchni. My chcieliśmy dopasować rolety do reszty wystroju pomieszczeń, więc wybór był o tyle łatwiejszy, aczkolwiek nawet osoby szukające niestandardowych wzorów znajdą na pewno coś dla siebie.