Pszczelarze, którzy mają doświadczenie wiedzą, jak bardzo wymagającym zadaniem jest hodowla pszczół. Nie chodzi w tym kontekście o pracę, jaką należy wykonać w czasie pobierania miodu, jego odwirowania czy pozyskiwania innych pszczelich produktów. Największa ilość pracy dotyczy tego, aby utrzymać pszczelą rodzinę w dobrej kondycji. Należy systematycznie dbać o pszczoły oraz stosować specjalne preparaty i urządzenia.

Czy stosować dyfuzory do kwasu szczawiowego?

sprawdzony dyfuzor do kwasu szczawiowegoNiestety liczba pszczół stale się zmniejsza i wpływ na to mają zarówno zmiany występujące w środowisku naturalnym, jak i zmiana pór kwitnienia drzew czy krzewów. Znaczenie mają również zwiększające się poziomy zanieczyszczenia, które mają ogromne znaczenie dla rozwoju oraz bytowania pszczół. Dodatkowo rozwija się także wiele chorób, z którymi pszczelarze nieustannie toczą walkę. Jeszcze do niedawna na warrozę podawano leki w strzykawkach. Obecnie coraz częściej w tym celu stosowane są dyfuzory, które są stosowane do odymiania. Warto zdecydować się na sprawdzony dyfuzor do kwasu szczawiowego. To właśnie kwas szczawiowy jest polecany w przypadku warrozy. Podawany jest roztwór tego kwasu, który samodzielnie można przygotować w krótkim czasie. Jest to także środek przystępny cenowo dla pszczelarzy, natomiast poziom działania ma na zbliżonym poziomie jak inne, znacznie droższe leki. Leczenie przy zastosowaniu dyfuzora może być nie tylko tanie, ale przy tym także skuteczne oraz łatwe w aplikacji. Jest to także rozwiązanie polecane zarówno do średnich, jak i dużych pasiek. Spirala dyfuzora jest rozgrzewana przy pomocy gazu. Środek w mikroskopijnych kropelkach jest rozpylany przez dyszę bezpośrednio przez wlotek do ula. Rozpylone w ten sposób lekarstwo może rozprzestrzeniać się po całym ulu, a przez to jeszcze bardziej skutecznie działać na warrozę.

Na rynku dostępne są różne modele dyfuzorów do kwasu szczawiowego. Mogą być to urządzenia, w których elementem napędzającym jest pompa tłokowa. Takie urządzenia mają także zintegrowany metalowy zasobnik na preparat, a całość powinna być odpowiednio zespolona oraz umieszczona w nowoczesnej obudowie. Należy mieć świadomość, że nie ustalono odporności warrozy na kwas szczawiowy, dlatego jego działanie jest bardzo skuteczne.