Dla wielu rodziców pojawienie się dziecka na świecie jest bardzo emocjonalnym przeżyciem, do którego się przygotowują przez wiele miesięcy. Choć kompletowaniem wyprawki zajmuje się przede wszystkim mama, to ojcowie chętnie w tym pomagają. Jeszcze zanim się urodzi maleństwo, dobrze żeby jego pokój był gotowy i wyposażony w niezbędne mebelki, ubranka i akcesoria dla niemowląt. 

Jakie wybrać łóżeczko dla dziecka?

białe łóżeczka dla niemowlątNa kilka miesięcy przed rozwiązaniem, każda mama zna już płeć dziecka, więc może przystąpić do zakupów najważniejszych rzeczy dla dziecka. Zaczynając od urządzania pokoju, należy wybrać minimalistyczny model, ponieważ noworodek, a później niemowlę, nie będzie wiele potrzebować do szczęścia. Najważniejsze żeby miało wygodne łóżeczko, przewijak, szafę lub komodę na ubranka, miejsce na zabawki i przyda się także fotel do karmienia. W kwestii łóżeczka, to powinno ono być wysokie i posiadać odpowiednie zabezpieczenia w postaci szczebelków. Rodzice często personalizują mebelki dla dzieci, wybierając na przykład różowe dla dziewczynki i niebieskie dla chłopca, ale są też kolory uniwersalne dla obu płci. Pod tym względem najlepsze będą białe łóżeczka dla niemowląt, które kupimy niemalże w każdym sklepie z akcesoriami dla dzieci. Najlepsze będą drewniane, ponieważ są bezpieczne i trwałe. Dno łóżeczka jest ruchome, czyli najczęściej posiada możliwość ustawienia go na dwóch poziomach. Dzięki takiemu rozwiązaniu, starsze dzieci, które potrafią już siadać i wstawać, nie wypadną z niego. Jeżeli zależy nam na dodatkowym miejscu do przechowywania rzeczy niemowlaka, to optymalne będą łóżeczka z szufladą, do której schowamy pościel, czy zabawki. Łóżeczka są malowane bezpiecznymi farbami w wielu kolorach, jednak najpopularniejsze są białe, brązowe i szare, gdyż pasują do każdego pokoju.

W większości przypadków łóżeczko dla niemowlaka służy mu do około drugiego – trzeciego roku, gdyż później dziecko jest na tyle duże, że może samodzielnie wyskoczyć  łóżeczka. Wszystkie dostępne modele wymagają samodzielnego złożenia w domu, choć nie jest to trudne zadanie. Poza klasycznymi białymi łóżeczkami dla niemowląt, znajdziemy także wszelkiego rodzaju kosze, czy kołyski, które także się świetnie sprawdzą jako miejsce do spania dla małego dziecka.