Opieka nad nowonarodzonym dzieckiem to nie lada wyzwanie nawet dla doświadczonego rodzica. Nigdy nie wiadomo, czy jakiś specyfik polecany przez pediatrów nie uczuli akurat naszego dziecka. Najbardziej stresującym zabiegiem jest kąpiel malucha – musimy mieć do tego odpowiednią wanienkę, preparaty przeznaczone do pielęgnacji delikatnej skóry, a także powinniśmy zadbać o właściwą temperaturę wody i otoczenia. Doskonale wiemy, że noworodek często brudzi się przez nieszczelną pieluchę lub przy sporadycznym zwracaniu części pokarmu. Jak sobie z tym poradzić?

Jednorazowa myjka dla maluchów

myjki dla dzieciChusteczki nawilżane są ogólnodostępną opcją do nabycia w każdej drogerii. Nie charakteryzują się one jednak wysoką chłonnością. Z pomocą przychodzi nam myjka dla dzieci, która skutecznie poradzi sobie z różnymi zabrudzeniami. Na rynku jest wiele rodzajów takich akcesoriów – wielorazowe, wykonane z gąbki lub jednorazowe. Te, przeznaczone do wielokrotnego użytku, są co prawda lepsze dla środowiska, jednak po kilku użyciach mogą się okazać siedliskiem różnego rodzaju bakterii i grzybów, a to może doprowadzić do rozwoju chorób lub zakażeń. W pierwszych dniach życia malca bezpieczniej jest zainwestować w jednorazowe myjki dla dzieci aktywowane wodą. Dzięki temu, że zostały one nasączone delikatnym żelem myjącym na bazie mydła o neutralnym PH, po namoczeniu ich w niewielkiej ilości płynu i łagodnym rozmasowaniu gąbki, zaczyna się tworzyć piana, która z powodzeniem pomoże nam zwalczyć wszystkie zanieczyszczenia. Po sprawie wystarczy wyrzucić myjkę do kosza z odpadami medycznymi. Materiał, z którego wykonano gąbkę, to niezwykle miękkie tworzywo opatentowane najlepszych naukowców w tej dziedzinie. Praca nad nim trwała kilka dobrych lat, a innowacyjna włóknina jest delikatna i nie podrażnia nawet najbardziej wrażliwej skóry niemowlaka. Dodatkowym atutem jest zawartość aloesu – miąższ tej rośliny działa łagodząco, kojąco i naturalnie nawilża.

Z oczywistych powodów myjka aktywowana wodą nie zastąpi nam klasycznej kąpieli w wanience, jednak to wspaniałe rozwiązanie, kiedy naszemu maluchowi wyjątkowo często przytrafiają się „brudne sytuacje”. Wówczas nie musimy przygotowywać mu kolejnej kąpieli, wystarczy zmienić ubranka na nowe, a plamy potraktować myjką.