Kannabidiol (CBD) jest organiczną substancją czynną, którą wytwarzają tylko konopie. W dodatku nie każda ich odmiana, w związku z czym powstaje coraz więcej upraw, gdzie hoduje się wyłącznie odmiany zawierające CBD. Gdy chcemy stosować produkty, które zawierają tę substancję czynną, warto zacząć od olejów konopnych.

Zakup oleju konopnego

ekologiczny olej konopny cbdPowinno tak być, albowiem oleje konopne są uznawane za produkty o najsilniejszym działaniu, w związku z czym, nawet po krótkotrwałym ich stosowaniu, możliwe jest zaobserwowanie efektów. W toku badań dowiedziono, że zawarty w nich kannabidiol wykazuje silne działanie antynowotworowe, przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwdrgawkowe, przeciwpsychotyczne i przeciwwymiotne. Oczywiście łatwo zrozumieć, że tak szerokie spektrum działania przekłada się na fakt, że oleje mogą być stosowane w terapii dziesiątek zespołów chorobowych. Jakość tego wyrobu jest prosto ocenić po jego konsystencji, gdyż im bliżej im do zawiesiny, tym większa pewność, że mamy do czynienia z olejem czystym i w pełni wartościowym. Natomiast jeśli olej jest wodnisty i po potrząśnięciu buteleczką nie osadza się na ściankach, lepiej zrezygnować z jego zakupu, gdyż zapewne zawiera domieszkę w postaci wody lub sztuczne wypełniacze, jak na przykład chlorofil. Gdy chodzi o koszt olejków, jest on zależny od zawartości kannabidiolu, a im jest go więcej, tym droższy jest dany wyrób. Dlatego też znajdziemy oleje za kilkadziesiąt złotych, ale też takie, które kosztują kilkaset, a nawet kilka tysięcy złotych. Jednak tak wysokim cenom nie ma się co dziwić, albowiem składa się na nią kilka czynników. Ponadto, ekologiczny olej konopny CBD zawiera także witaminy, nienasycone kwasy tłuszczowe z grupy omega, terpeny, kannabinoidy, minerały i flawonoidy, co czyni zeń prawdziwą bombę składników czynnych. Pamiętać też należy iż te wyroby powinny być przechowywane z dala od promieniowania UV i wilgoci.

Skuteczność olejów konopnych w leczeniu chorób, schorzeń i dolegliwości została dowiedziona wynikami setek badań naukowych. Trzeba też oczywiście brać pod uwagę świadectwa pacjentów, którzy przyjmują olejki na własną rękę, bez konsultacji ze specjalistami, albowiem wielu z nich wyleczyło się z poważnych chorób, w tym niektórych rodzajów nowotworów.