W naszym kraju zarejestrowanych jest kilkadziesiąt tysięcy mikro firm, czyli jednoosobowych działalności gospodarczych zatrudniających maksymalnie kilka osób. Bardzo często do grona tych firm zaliczają się również samozatrudnieni, którzy pracują dla kogoś, ale rozliczają się z tytułu wystawianych faktur. Najmniejsze firmy stanowią dzisiaj o sile naszej krajowej gospodarki. Mikro firmy bardzo chętnie korzystają z nowoczesnych rozwiązań ułatwiających prowadzenie działalności.

Każda mała firma używa programu do faktur

jaki program do fakturowania dla małej firmy kupićBardzo dużym ułatwieniem w prowadzeniu mikro czy małej firmy są programy komputerowe. Wiadomo, że dzisiaj można korzystać z tysięcy różnych programów, których funkcjonalność dobiera się w zależności od potrzeb. Najczęściej używane są programy, które służą do wystawiania faktur. Korzystają z nich zarówno największe korporacje jak i najmniejsze mikro firmy. Przedsiębiorcy zakładający swoją firmę, czyli jednoosobową działalność gospodarczą, od razu muszą podjąć decyzję jaki program do fakturowania dla małej firmy kupić. A to dlatego, że korzystając z takiego programu warto mieć w nim zapisane wszystkie wystawione faktury począwszy od pierwszego dokumentu potwierdzającego dokonanie sprzedaży na rzecz innej firmy. Bo tylko w takich przypadkach wystawia się dokument zwany fakturą. Dlaczego jeszcze warto używać programu do faktur od pierwszego dnia prowadzenia firmy? Dlatego, że dzięki programowi można w łatwy sposób wysłać wszystkie wystawione dokumenty do księgowej lub księgowego. Wybierając program do faktur dla małej firmy najlepiej wybrać taki, w którym można zapisywać wystawione dokumenty w chmurze. Dzięki temu ma się do nich dostęp z każdego komputera, a takie programy działają online. Do tego przyda się jeszcze wersja mobilna na telefon komórkowy. Dzięki temu można będzie wystawić fakturę za pomocą smartfona.

W dużych i małych firmach najczęściej używanym oprogramowaniem jest to, które służy do wystawiania faktur. Wystarczy tylko zauważyć, że praktycznie nigdzie nie otrzymamy już faktury wypisywanej odręcznie. Wszystkie dokumenty sprzedażowe wystawiane są elektronicznie. Jest to bardzo profesjonalne, a dla przedsiębiorcy oznacza to wiele ułatwień. W małych firmach takich programów używa się od pierwszej wystawionej faktury.