Gdy mieszka się w domu jednorodzinnym to zawsze jest przy nim lub w nim coś do zrobienia. Dookoła domu można właściwie robić coś nieustannie. Wiem coś o tym, ponieważ w każdy weekend szukam sobie zajęcia i zawsze jest go niewspółmiernie dużo do posiadanego przeze mnie wolnego czasu. A to umyję kostkę, a to poprzycinam żywopłot albo wyczyszczę z glonów elewację. Zawsze mam co robić w garażu, bo trzeba coś naprawić albo chociażby umyć samochody.

Czasem kupuję farbę i odnawiam wnętrza

farby w LublinieA kiedy na dworze jest na tyle zimno, że nie chce mi się marznąć to biorę się za coś w domu. I tutaj też jest zawsze coś do zrobienia. Jedną z czynności, które sprawiają mi prawdziwą przyjemność jest malowanie ścian. Żona mi tego na szczęście nie zabrania, a wręcz szczerze mnie do tego zawsze namawia i dopinguje. Lubią malować ściany w domu, bo dzięki temu zawsze są czyste a wnętrza wyglądają jakby były świeżo po remoncie. Najczęściej wygląda to tak, że dokładnie oglądam ściany w salonie, kuchni i w pokojach. Jeśli tylko w którymś pomieszczeniu ściany nie wyglądają jak powinny to jadę do sklepu i kupuję farby w Lublinie, czyli w mieście, w którym mieszkamy. Staram się zajmować takim malowaniem regularnie, ale każdego roku maluję co najwyżej jedno pomieszczenie. Wiadomo, że pokoje maluje cyklicznie. W tym roku malowałem salon, który odnawiany był najdawniej. I tak na okrągło odkąd wprowadziliśmy się do naszego nowego domu. W przyszłym roku czeka mnie malowanie pokoju naszego synka, bo na ścianach widoczne są plamy pozostałe po kredkach i ołówku. Dla mnie taka praca to autentycznie relaks. Przy malowaniu odpoczywam, chociaż wiadomo, że jest to niełatwa praca fizyczna. Jak sam wszystko w domu pomaluję to cieszę się efektem mojej pracy oraz oszczędnościami, które z tego tytułu uzyskuję. Bo firmy za takie malowanie biorą prawie dziesięć złotych za metr kwadratowy.

Ostatnio stwierdziłem, że do malowania warto jest kupić droższą i lepszą farbę. Bo na taniej farbie tylko pozornie się oszczędza, ale często zdarza się, że muszę malować pomieszczenie trzykrotnie. Naprawdę dobra farba jest w stanie idealnie wszystko pokryć już za pierwszym malowaniem. Chociaż ja robię wszystko zgodnie ze sztuką i zawsze maluję ściany dwukrotnie. Pomalowanie dużego salonu dwa razy zajmuje mi równo dwa dni.