Panele to jedna z najpopularniejszych metod wykańczania podłóg w budynkach mieszkalnych oraz usługowych. Warto jednak zwrócić uwagę na wybór konkretnego rodzaju paneli, aby w niedługim czasie po ich położeniu, nie okazało się, że są słabej jakości i wkrótce czeka nas ich wymiana. Równie kluczowy jest odpowiedni podkład pod montowane panele – tutaj najlepiej zwrócić się do profesjonalisty, który doradzi, jaki w naszym przypadku okaże się najlepszy i zapewni prostą i odpowiednio chronioną podłogę.

Samodzielny montaż paneli winylowych na klik 

panel winylowy klikW ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się panele winylowe, które są wodoodporne i akustyczne. Idealnie nadają się zarówno do piętrowych domów, jak również mieszkań na wyższych piętrach w celu wyciszenia hałasów dobiegających z sąsiednich pomieszczeń. Panel winylowy klik wyróżnia się bardzo prostym montażem, wystarczy połączyć oba panele poprzez specjalny, innowacyjny system i gotowe. Nie trzeba wcale zatrudniać profesjonalnej ekipy remontowej do montażu takich paneli. Każdy praktycznie poradzi sobie w pełni samodzielnie z ich położeniem. Ze względu na wysoką odporność przed wilgocią i wodą, panele winylowe mogą być położone także w przedpokoju, kuchni a nawet w łazience. Dzięki czemu zyskujemy jedną, spójną i pięknie prezentującą się podłogę – bez jakichkolwiek zbędnych listew łączących. Kolejną zaletą tego rodzaju paneli jest ich szeroki wybór pod względem rozmiarów, wzorów i kolorów. Można więc idealnie dopasować podłogę do pozostałego stylu zaaranżowanego wnętrza. Warto także podkreślić, że podłoga z paneli winylowych jest bardzo ciepła i antypoślizgowa – ma to ogromne znaczenie w przypadku małych dzieci czy zwierząt. Warto zadbać o komfort wszystkich domowników, wybierając winyl.

Największy wybór paneli winylowych znajdziemy w sklepach internetowych, ponieważ w stacjonarnych marketach budowlanych wciąż królują tradycyjne panele i deski parkietowe. Ceny paneli wykonanych z trwałego winylu są bardzo różne. Często można także trafić na panele winylowe klejone zamiast systemu klik – warto więc przyjrzeć się dokładnie obu opcjom i wybrać najkorzystniejszą dla siebie oraz wykańczanej powierzchni. W obu przypadkach efekt będzie z pewnością zadowalający dla właściciela.