Od dłuższego czasu miałam pod opieką w domu pieska. Był to kundelek, który miał bardzo długie uszy. Wyglądał pięknie, jednak te uszy bardzo utrudniały mu jedzenie i picie wody. Końcówki uszu cały czas maczały mu się w misce, co nie było dla niego zdrowe. Nie mówiąc już o tym, że czasami miał uszy całe ubrudzone w mokrej karmie. Musiałam go co chwila czyścić.

Potrzebowałam miski dla psa z długimi uszami

miski dla psów z długimi uszamiPorozmawiałam na ten temat z moją przyjaciółką, która od razu zapytała się mnie, dlaczego nie kupię po prostu specjalnej miski dla psów z długimi uszami. Cóż, szczerze mówiąc nie wiedziałam, że w ogóle istnieją takie specjalne miski. Od przyjaciółki dowiedziałam się, że takie miski mają specjalny stożkowaty kształt i są zwężane ku górze. Dzięki temu pies nie moczy sobie w misce uszu, co jest dla niego bardzo wygodne i praktyczne. Najlepiej jest wybrać również miskę z zabezpieczeniem antypoślizgowym, aby nie przesuwała się ona podczas gdy pies spożywa posiłek, czy też pije wodę. Od razu zdecydowałam się pójść do sklepu, gdzie mogłam dostać takie produkty. Sprzedawczyni od razu pokazała mi kilka misek tego typu o ergonomicznym kształcie odpowiednim zarówno dla psów dużych, jak i mniejszych ras. Dużą zaletą wybranej przeze mnie miski było to, że była ona wykonana ze stali nierdzewnej, co oznaczało, że można ją było myć w zmywarce.

Pozwoliło mi to na zachowanie jej w higienicznej czystości. Dzięki gładkiej powierzchni, w żadnych zakamarkach nie zbierały się resztki jedzenia, co było bardzo ważne. Zwróciłam również uwagę na fakt, że teraz mój pies ma już czyste uszy, a to oznaczało, że dla niego to również było wygodne rozwiązanie. Cieszę się, że udało mi się znaleźć taką wysokojakościową miskę dla psa, w tak niskiej, atrakcyjnej cenie.