Tak jak w szafie kobiety podstawowym elementem garderoby jest sukienka, tak w szafie mężczyzny będzie to oczywiście koszula. Każdy mężczyzna powinien mieć kilka koszul na różne okazje. Każda stylizacja z koszulą dodaje każdemu mężczyźnie elegancji oraz stylu, niezależnie w jakim jest rozmiarze. Aby jednak dobrze się prezentowała, należy ją odpowiednio dopasować do sylwetki mężczyzny. Jakie rodzaje koszul znajdziemy na rynku? W jaki sposób dopasować odpowiednią?

Jaką koszulę wybrać?

komfortowa koszula męska z długim rękawemKażdy mężczyzna pewnie nie raz zastanawiał się, ile koszul powinno znaleźć się w jego szafie. I czy jedna lub dwie nie wystarczą? Otóż absolutnie nie! Koszule powinny być zawsze przygotowane, aby założyć je na różne uroczystości, ważne spotkania czy codzienne wyjścia. Koszula męska jest bardzo uniwersalnym elementem garderoby, czasem też rodzaj wykonywanej pracy wymaga od mężczyzny formalnego stroju każdego dnia. W sklepach znajdziemy szeroką ofertę koszul, które różnią się od siebie fasonem, krojem, kolorystyką i wzorem. Do najbardziej popularnych można zaliczyć koszulę OCBD, która dzięki swej uniwersalności pozwala na noszenie jej w sposób formalny lub casualowy. Kolejny rodzaj to koszula sportowa w kratkę, która jest nieformalna i na luźny charakter. Idealnie nadaje się na wyjście do pubu, spotkanie ze znajomymi, czy spacer. W tym stylu ciekawa będzie również komfortowa koszula męska z długim rękawem, która sprawdzi się w chłodniejsze dni lub wieczory. Koszula pół-formalna powinna wystąpić w ilości kilku sztuk różniąca się kolorem, idealna będzie do garnituru. Świetna do pracy w biurze lub podczas spotkań biznesowych. W sklepach znajdziemy również koszulę z mankietem portofino, koszulę lnianą czy koszulę Winchester. Czym jednak byłaby szafa mężczyzny bez koszuli flanelowej, dlatego nie można o niej zapomnieć. W szczególności jesienią będzie idealna podczas przeróżnych prac w ogrodzie.

Jak widać, rodzajów koszuli znajdziemy bardzo wiele, w zależności od okazji oraz wykonywanej pracy, każdy mężczyzna powinien indywidualnie dopasować fasony do własnego stylu czy charakteru. Ważne jednak, aby mając na uwadze obecne trendy nie zapominać również o wygodzie i komforcie. Dlatego każda koszula powinna być dobrze dopasowana do sylwetki mężczyzny poprzez odpowiednie zdjęcie miary i wybór rozmiaru koszuli.