Chcąc cieszyć się bujnym i pięknie zielonym trawnikiem, powinniśmy pamiętać o jego nawożeniu. Wiele osób uważa, że ciemnozielony dywan w ogrodzie za domem jest pięknym widokiem, a bujna trawa zachęca do spacerowania na bosaka. Jeżeli więc chcemy uzyskać efekt zielonego dywanu, szczególnie w czasie letnich upałów, powinniśmy zadbać o odpowiednie nawożenie już na wiosnę. Czy warto zdecydować się na polecany nawóz do trawy?

Decydujemy się na nawóz Yara Vila do trawy

polecany nawóz yara vilaNawozy dostępne na rynku mogą być zarówno uniwersalne, jak i specjalistyczne. Każdy z nich będzie miał odmienną zawartość składników pokarmowych, w tym azotu, fosforu czy potasu. Wybór dobrego nawozu dla osób nieobeznanych w temacie może być skomplikowany, w związku z czym warto zastanowić się nad najlepiej ocenianymi produktami. Możemy wybrać polecany nawóz yara vila. Produkt ten dostępny jest w opcji przeznaczenia specjalnie do trawników. Zarówno do tych znajdujących się na podwórkach pod domem, jak i sportowych czy reprezentacyjnych. Zgodnie z zapewnieniami producenta, możliwe jest uzyskanie znacznie bardziej gęstej trawy, która dodatkowo ma intensywnie zielony kolor. W składzie pokarmowym znajdziemy aż 20% azotu, 10,2% fosfory, jak i 9,5% potasu. Do głównych składników zalicza się również magnez. Nawóz ten dostępny jest w formie granulek, dla optymalnego działania wystarczające jest równomierne rozsypanie go na trawniku. Stosowany w sposób regularny wspomaga rozwój systemu korzeniowego trawy, dzięki czemu rośliny lepiej sobie radzą w czasie suszy. Osoby, które wypróbowały ten produkt, potwierdzają jego znaczną skuteczność. Dodatkowo trawa jest znacznie bardziej gęsta i zielona, ma lepsze ukorzenienie, a nawożenie jest łatwe oraz bardzo wygodne. Istotne będzie jedynie to, aby nie przesadzić z ilością granulek w jednym miejscu, ponieważ może wypalić w danym miejscu trawę.

Dostępne na rynku nawozy do trawy pozwalają na uzyskanie efektu zielonego dywanu koło domu. Istotne jest jednak to, aby zdecydować się na wysokiej jakości nawozy, które są polecane przez klientów i jednocześnie mają odpowiednio dobrany do trawy skład. Jednym z takich produktów jest specjalny nawóz Yara Vila z przeznaczeniem do trawników, który cechuje się znacznym poziomem wydajności oraz skuteczności działania.