Jestem zwolenniczką ekologi. Jest dla mnie ważne w jakim stanie zostawię po sobie planetę ziemię. Uważam, że każdy powinien choć w niewielki stopniu zadbać o środowisko, które jest domem dla nas wszystkich. Nie potrzeba do tego heroizmu. Osobiście nie jestem jakąś ekologiczną pedantką. Segreguję śmieci i dbam o to, żeby było ich jak najmniej. Chociażby poprzez korzystanie z papierowych torebek na kanapki do pracy na drugie śniadanie. 

Papierowe torebki są lepsze dla środowiska

najlepszy producent toreb papierowychKiedyś jak większość ludzi korzystałam z foliowych torebek, aby zapakować sobie śniadanie czy lunch do pracy. Jednakże folia oprócz tego, że jest niezdrowa dla nas ludzi, bardzo długo rozkłada się jako śmieć. Co w całości tworzywo sztuczne. Papierowe torebki chociaż dla początkujących w tym temacie mogą wydawać się mniej praktyczne, są o wiele lepsze. W walce z nadmiarem śmieci w domu, postanowiłam dowiedzieć się jaki jest najlepszy producent toreb papierowych, tak żeby wspierać tylko ekologiczne firmy. Będąc w sklepie spisałam sobie wszystkich producentów torebek papierowych jakie są w sprzedaży. W domu poszukałam trochę informacji na ich temat. Okazało się, że producent producentowi nie równy. Okazało się, że paradoksalnie najlepsze torebki papierowe to te najtańsze. Produkowane są z papieru uzyskanego w wyniku recyklingu. Do ich produkcji nie dodaje się dodatkowych substancji mających spowodować, że torebka będzie miała ładniejszy kolor czy będzie milsza w dotyku. To wszystko bajery, które podwyższają tylko cenę produktu, a przy okazji powodują, że papierowa torebka wcale nie jest bardziej ekologiczna od zwykłej foliowej siateczki. Teraz już wiem, w co będę pakować sobie śniadanie do pracy. Wybrałam najlepszego producenta w zgodzie z własnym sumieniem. I co najważniejsze takie torebki naprawdę są praktyczne, a jedzenie w nie zapakowane smakuje wyśmienicie.

Przy okazji jest to dla mnie korzystne ekonomiczne. Takie papierowe torebki są o wiele tańsze niż foliowe, a ich wydajność jest identyczna. Z kolei kupując u najlepszego producenta w okolicy wiem, że wspieram rozwój lokalnych firm. W ten sposób również wspieram ekologiczne działania. Jest to najlepszy dowód na to, że bycie ekologicznym zapaleńcem nie jest trudne. Wystarczy mała zmiana w swoich przyzwyczajeniach.