Liczne zabudowania przemysłowe często opierają się na stalowych wspornikach, które wydają się nam być niezwykle solidne. To słuszne spostrzeżenie, jednak istnieje poważne zagrożenie dla tych elementów konstrukcyjnych, z którymi możemy sobie radzić podczas budowania naszej hali produkcyjnej. Możemy natomiast odpowiednio zapobiegać takim zagrożeniom, które powstawać będą przede wszystkim w trakcie wzrostu temperatury.

Konstrukcje stalowe wymagają innowacyjnej ochrony przeciwpożarowej

innowacyjne zabezpieczenia przeciwpożarowe konstrukcji stalowychNie chodzi tutaj bynajmniej o wzrost spowodowany wysokim nasłonecznieniem, lecz o wybuch pożaru. Chociaż stal sama w sobie nie będzie się utleniała, podczas rozgrzewania się, jej parametry techniczne ulegną znaczniej zmianie. Będą one mogły zmienić się do tego stopnia, że ciężko nam będzie przewidzieć, jak zachowa się taka konstrukcja. Wszytko zależy od tego, z jakiego rodzaju pożarem będziemy mieli do czynienia, gdyż w przypadku zwykłego ognia może trwać to dłużej, ale gdy zapalą się chemikalia wywołujące wysoką temperaturę, potrwa to tylko kilka chwil. Warto stosować innowacyjne zabezpieczenia przeciwpożarowe konstrukcji stalowych, które pozwolą nam zyskać na czasie. W trakcie trwania pożaru straż pożarna będzie miała znacznie większe pole działania, gdy nasze konstrukcje stalowe będą odpowiednio chronione. W tym celu można na przykład zabudować je specjalnymi niepalnymi płytami według jednego z popularnych schematów, który pozwoli na izolację ich od źródła ciepła. Nie sprawi to, że nie będą się one nagrzewały, ale znacznie wydłuży ten proces, gdyż płyta nie pozwoli płomieniom przedostawać się do struktury stali. Wybrane przez nas innowacyjne zabezpieczenia przeciwpożarowe konstrukcji stalowych muszą być przede wszystkim skuteczne. To znacznie zwiększy poziom bezpieczeństwa w naszej firmie, który będzie obecny.

Pracownicy, którzy będą w płonącej hali, zdążą z niej uciec i ewakuować innych ludzi, zanim ta się zawali, jeżeli zastosujemy różne niepalne elementy konstrukcyjne, które będą zwiększały siłę nośną całej naszej konstrukcji. Istnieje wiele systemów, z których można korzystać, aby nasze stalowe konstrukcje były znacznie bardziej bezpieczne i odporne na zniszczenia oraz zawalenie się pod wpływem działania wysokiej temperatury w trakcie pożaru.