Seniorzy bardzo często narzekają na przeróżne problemy zdrowotne, które wymagają stałego leczenia. Z wiekiem stan zdrowia się pogarsza, a też mamy coraz mniej sił, więc odpoczynek jest jak najbardziej wskazany i to najlepiej w sanatorium.

Jak wygląda pobyt w sanatorium?

sanatoria turnusy rehabilitacyjneWiele osób po sześćdziesiątym piątym roku życia, regularnie odwiedza przeróżnych lekarzy, bo ma problemy ze stawami, układem oddechowych, sercem czy mięśniami. Dla wielu seniorów bardzo potrzebna jest skuteczna rehabilitacja, która może znacząco podnieść jakość ich życia. Pobyt w sanatorium można sobie załatwić dzięki skierowaniu od lekarza specjalisty lub samodzielnie wykupić w dowolnym ośrodku. Liczne sanatoria turnusy rehabilitacyjne prowadzą przez cały rok. Są one dedykowane osobom z problemami oddechowymi, sercowymi, mięśniowymi czy nawet dla osób sparaliżowanych. Wybór jest bardzo szeroki i obejmuje on kilkadziesiąt sanatoriów położonych na terenie Polski. Turnusy mogą być rehabilitacyjne, rekreacyjne, sportowe czy łączone. W sanatorium rehabilitacja jest dopasowana do indywidualnych potrzeb seniorów i jest prowadzona przez doświadczonych rehabilitantów i fizjoterapeutów. Turnusy najczęściej trwają od siedmiu do czternastu dni i można z nich nawet kilkakrotnie korzystać. Dla seniorów takie wczasy są nie tylko odpoczynkiem, ale intensywną rehabilitacją pod okiem specjalistów. Do dyspozycji uczestników turnusów są lekarze, którzy regularnie badają uczestników kilkukrotnie w czasie pobytu w sanatorium i odpowiadają za podawanie leków.

W przypadku pobytu w sanatorium, jest te możliwość otrzymania dofinansowania na nie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Trzeba jednak spełnić kilka wymagań, które kwalifikują do uzyskania takiej pomocy.