Domowe warsztaty oraz miejsca, w których dokonujemy drobnych lub większych napraw, muszą być wyposażone w wysokiej klasy narzędzia. Oprócz tego, że wykorzystujemy w nich dobre elektronarzędzia (pilarki, szlifierki czy wkrętarki), najważniejszym ich elementem nadal pozostają klucze, które mogą być używane do odkręcania i przykręcania wielu śrub. Wiele z tych kluczy może być także przystosowanych do pracy w ciężkich warunkach, co umożliwia przeprowadzanie wielu nietypowych manewrów naprawczych.

Wiele zestawów profesjonalnych kluczy do warsztatu

zestaw profesjonalnych kluczy - sklep onlinePodstawowym elementem wyposażenia każdego typu warsztatu są wysokiej jakości klucze płaskie, które mogą być wyposażane także w klucze oczkowe. Klucze płaskie są używane do odkręcania i przykręcania wielu śrub, a ich wszechstronność powoduje, że są popularne w wielu zawodach. Klucze płaskie mogą być także używane w miejscach, gdzie nie jesteśmy w stanie użyć innego typu klucza. Zestaw profesjonalnych kluczy – sklep online ma w swojej ofercie wiele ich typów – musi posiadać także wysokiej klasy klucze nasadowe. Dzięki nim mamy możliwość odkręcania śrub, które potrzebują dużo większego momentu obrotowego. Aby przyłożyć wystarczająco dużą siłę, do kluczy nasadowych dodaje się często specjalne ramienia, a także grzechotki, które umożliwiają przykręcanie śrub z wystarczająco dużą siłą. Jest to na przykład ważne, podczas gdy przykręcamy świece lub inne strategiczne elementy silnika naszego samochodu. Odpowiednia siła przykręcenia jest także ważna w innych pojazdach i typach maszyn (na przykład w rowerach). Wiele zestawów kluczy zawiera także klucze dynamometryczne. To także niezwykle ważny element każdego warsztatu. Za jego pomocą jesteśmy w stanie zmierzyć odpowiednią siłę, z jaką przykręcamy daną śrubę lub wkręt różnego typu.

Wiele kluczy jest blokowanych, co sprawia, że po osiągnięciu wymaganej wartości, następuje charakterystyczny przeskok, który informuje nas, że możemy zakończyć dokręcanie śruby. Klucze dynamometryczne są niezwykle ważne podczas składania wielu silników i innych maszyn, gdyż od odpowiedniego dobrania wartości Nm, zależy powodzenie całego procesu i odpowiednia praca maszyny. Klucze dynamometryczne wchodzą w skład skrzynek narzędziowych, a także zestawów kluczy.