Każdy, kto nurkuje, musi rozeznać się w asortymencie skafandrów do nurkowania. Na rynku jest ich bardzo dużo i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Mój mąż zdecydował się na skafander Waterproof z wysokiej jakości neoprenu. Specjalna termiczna warstwa zapewnia ciepło oraz dużą wygodę w użytkowaniu, ponadto daje uczucie miękkości. Ogranicza również przepływ wody wewnątrz skafandra. Skafander dostępny jest w wersji dla mężczyzn oraz dla kobiet, ze względu na inną anatomię.

Jakie właściwości ma pianka do nurkowania?

przydatna pianka nurkowa waterproofWybór mojego męża padł na wyjątkowej jakości skafander do nurkowania. Ta przydatna pianka nurkowa Waterproof wykonana została z najwyższej klasy materiałów. Jest to najlepszy na rynku wybór wśród skafandrów mokrych. Skafander zrobiony jest z 7-milimetrowego neoprenu. Posiada niezwykle giętkie wstawki na łokciach oraz kolanach, przez co zapewnia niezwykły komfort w użytkowaniu. Jego anatomiczny krój 3D dopasowuje się w niezwykły sposób do sylwetki nurka oraz jego pozycji pod wodą. Za sprawą elastycznych paneli znajdujących się na ramionach, nurek ma pełną swobodę ruchów. Specjalne gumowe nakolanniki dają niezwykłą mobilność, a dodatkowe wzmocnienia na łokciach zwiększają bezpieczeństwo. Skafander zapinany jest na plecach za sprawą wodoodpornego zamka, który świetnie redukuje przepływ wody i zapewnia doskonałą izolację. Skafander posiada podwójne uszczelnienia na nadgarstkach i kostkach, oraz dodatkową 10-milimetrową wkładkę, której zadanie jest chronienie kręgosłupa oraz nerek. Ponadto posiada specjalne wzmocnienia antypoślizgowe wykonane z poliuretanu, znajdujące się na pośladkach. Produkt posiada podwójne manszety, które wspaniale zmniejszają przepływ wody w skafandrze. Skafander tego rodzaju przeznaczony jest do nurkowania w wodach zimnych. Jego producent zapewnia 2-letnią gwarancję na swój produkt.

Wybrany skafander nurkowy doskonale sprawdza się w nurkowaniu. Jest świetnie dopasowany do sylwetki nurka, posiada wyprofilowany kołnierz szyjny. Producent daje możliwość dodatkowe dokupienia kieszeni na niezbędny sprzęt. Powłoka skafandra jest niezwykle szczelna, a specjalne wypełnienie zmniejsza przepływ wody. Odblaskowe logo producenta znajdujące się na skafandrze nurkowym zwiększa widoczność. Skafander jest niezwykle miękki i cechuje go wysoka elastyczność.