Bardzo często po krótkim czasie korzystania, pasek w naszej torebce, torbie, czy też plecaku urywa się. Powodem tego stanu jest fakt, że zastosowano w nich bardzo prosty mechanizm utrzymujący pasek. Dlatego warto go wymienić, przy okazji zwiększając wytrzymałość torby.

Jaki rozmiar karabińczyka jest najlepszy?

karabińczyk 30mmChyba każdemu z nas zdarzyła się kiedyś sytuacja, w której pasek od naszej ulubionej torebki czy torby po prostu się zerwał. Powodem tego zdarzenia zazwyczaj jest niskiej jakości karabińczyk, zastosowany fabrycznie w danej torbie. Jest on wykonany z plastiku, przez co możliwości naszej torby jeżeli chodzi o znoszenie obciążeń są niezwykle niskie. Na szczęście można temu w prosty sposób zapobiec, zakupując metalowy karabińczyk 30mm to najbardziej optymalny dla toreb sportowych rozmiar. Zakupienie metalowego karabińczyka do paska znacznie zwiększy się wytrzymałość naszej torby, jak również torebki czy tez plecaka na obciążenia. Co jednak ważniejsze w przypadku, gdyby pasek ponownie się jednak urwał, jego wymiana dzięki karabińczykowi będzie znacznie prostsza. Przede wszystkim zaś, nie będzie konieczne przyszywanie paska, co mogłoby utrudnić jego wymianę czy tez naprawę w przyszłości. Większość karabińczyków jest bowiem wyposażonych w wygodny mechanizm sprężynowy, dzięki któremu pasek można po prostu odpiąć w razie potrzeby i zastąpić nowym. Różnego rodzaju karabińczyki najlepiej jest kupować w internetowych hurtowniach z akcesoriami krawieckimi i galanteryjnymi. Jest tam bowiem ich największy wybór.

Zapobieganie zrywaniu się paska od torby czy też plecaka jest prostsze niż nam się wydaje. Wystarczy w tym celu zakupić do naszej torebki wyższej jakości element podtrzymujący pasek. Najlepiej, by był on wykonany z metalu, oraz żeby był wyposażony w mechanizm umożlwiający odpięcie paska.