Przy każdym domu jednorodzinnym znajduje się zawsze jakaś mniej lub bardziej zielona przestrzeń. Nie każdy od razu zakłada piękne ogrody pełne owoców i kwiatów, ale przy każdym domu zobaczyć możemy przynajmniej trawnik, który zachwyca swoją naturalną zielenią. Trawę w ogrodzie trzeba podlewać regularnie od wiosny do jesieni, jeśli ta jest nazbyt sucha. Podlewaniem można zajmować się samemu, ale o wiele lepiej i łatwiej jest zautomatyzować zraszanie roślin w ogrodzie.

Ile kosztuje polecany zraszacz do ogrodu?

polecane zraszacze Rain BirdZacznijmy może od tego, że w każdym ogrodzie można zainstalować zautomatyzowane zraszacze, które będą zajmowały się podlewaniem trawy, kwiatów czy roślin. Nie ma w tym wypadku znaczenia wielkość powierzchni ogrodu, bo nowoczesne zraszacze można zamontować w każdym ogrodzie. Można z ich pomocą podlewać zarówno ogromne ogrody jak i niewielkie przydomowe trawniki. Automatyka ogrodowa od lat sprzedaje się coraz lepiej, ponieważ czasy, w których ogródek podlewało się konewką już dawno odeszły do lamusa. Teraz kupuje się polecane zraszacze Rain Bird, których rodzaj można dopasować do wielkości ogrodu i rodzaju hodowanej w nim roślinności. Jednym słowem – zraszacze można kupić i skonfigurować w taki sposób, żeby nawadniały dokładnie każdy centymetr ogrodu czy trawnika. Automatyzacja podlewania roślin i trawników nie jest wcale droga i właśnie dlatego jest tak często kupowana i instalowana w przydomowych ogrodach. Za dobrej jakości zraszacz Rain Bird trzeba zapłacić od pięćdziesięciu do pięciuset złotych – cena zależy oczywiście od rodzaju urządzenia i sposobu wyrzucania z niego wody. Bo zraszacze mogą działać na różne sposoby, więc trzeba dobrać sprzęt odpowiedni do powierzchni, którą chcemy nawadniać. W sklepach z akcesoriami do ogrodu można kupić nawet gotowe systemy zraszania, którymi steruje się za pomocą podłączonego do internetu smartfona.

Wystarczy wydać kilkaset złotych, żeby niewielki trawnik i ogródek podlewał się automatycznie. Za sam zraszacz można zapłacić nawet kilkadziesiąt złotych, ale zdecydowanie więcej trzeba wydać na węże ogrodowe i wszelkie niezbędne do nich końcówki i przyłączenia. Cała instalacja zraszająca do małego ogrodu nie powinna kosztować więcej niż tysiąc złotych. To koszt instalacji przy założeniu, że kupimy zraszacze sterowane przez aplikację w telefonie.