Place zabaw w przedszkolu to jedna z głównych atrakcji dla najmłodszych. Jest to idealne miejsce do zabawy, integracji z innymi dziećmi, a także rozwijania różnych swoich umiejętności. Właśnie dlatego w przedszkolach powinny znajdować się odpowiednio zaprojektowane place, które zostaną dostosowane do potrzeb najmłodszych, opiekunów dzieci, a także rodziców. Warto zatem dokładnie zastanowić się przed zamówieniem placu, co dokładnie będzie potrzebne.

Co warto umieścić na przedszkolnym placu zabaw?

przedszkolny drewniany plac zabaw dla dzieciTo, które z atrakcji zostaną umieszczone w przedszkolach, w dużej mierze zależy od tego, jaka przestrzeń pozostaje do dyspozycji. W większości przypadków teren przygotowany pod zabawę jest dosyć spory, dlatego nie powinno to stanowić problemu. Podczas tworzenia placów zabaw należy wziąć pod uwagę fakt, że z konstrukcji będzie korzystało wiele dzieci w tym samym momencie. Nie powinny zatem mieć utrudnionego poruszania się i dostępu do atrakcji. Każdy maluch musi mieć możliwość maksymalnej rozrywki na placu bez konieczności dłuższego czekania w kolejce. Warto zatem zaopatrzyć się nie tylko w całe zestawy atrakcji, ale też pojedyncze elementy. Niektórzy producenci tworzą je w taki sposób, aby móc je później łączyć, co dodatkowo poprawia komfort użytkowania placów. Przedszkolny drewniany plac zabaw dla dzieci powinien składać się między innymi z dużego kompleksu kilku domków połączonych mostkami wraz z jedną lub dwoma zjeżdżalniami. Powinna znaleźć się na nim ścianka i liny do wspinania, z których korzystanie nie utrudniałoby zabawy dzieciom poruszającym się po mostkach. Oprócz takiego zestawu warto zakupić również huśtawki — z tych korzysta się z reguły dosyć długo, dlatego można umieścić ich nieco więcej, by każde z dzieci miało możliwość pohuśtania się.

W przedszkolu powinny znaleźć się również elementy edukacyjne, piaskownica, a także konstrukcje pojedyncze, niezależne od całego kompleksu (mniejsze domki, bujaki lub karuzele). Całość zaprojektowana pod daną przestrzeń nie zajmie wcale dużo miejsca. Atrakcji będzie wystarczająco dużo, by umożliwić zabawę każdemu dziecku. Poza zabawą warto również pomyśleć o miejscach do wypoczynku, czyli ławeczkach i stolikach, gdzie będzie można się napić i coś zjeść na świeżym powietrzu.