Dla właścicieli sklepów wysyłkowych najważniejsze są opinie, wydawane przez klientów, na który największy wpływ ma zabezpieczenie paczki z zakupionym przez klienta towarem. Z tego też względu, coraz częściej używa się zabezpieczeń, które pozwalają przetrwać przesyłce trudy podróży. Takim zabezpieczeniem są specjalne taśmy z tworzyw sztucznych.

Zalety taśm spinających PET

taśma spinająca petZabezpieczenie przesyłki przed transportem jest kwestią niezmiernie ważną. Źle zapakowana i zabezpieczona przesyłka może być bowiem niewystarczającą ochroną do znajdującego się w niej towaru. Część towarów bardzo trudno jest jednak właściwie zabezpieczyć przed transportem, mowa tu o towarach o nieregularnych kształtach, dużym rozmiarze czy wysokim stopniu kruchości. Do zabezpieczania tego typu przesyłek najczęściej używana jest taśma spinająca pet, czyli specjalna taśma z tworzyw sztucznych. Taka taśma charakteryzuje się przede wszystkim bardzo wysoką odpornością na zerwanie – takiej taśmy nie da się rozerwać siła rąk i potrzebny jest do tego nóż. Dodatkowo taśma ta jest elastyczna, w związku z czym praktycznie nie ma możliwości że zerwie się ona pod wpływem ciężaru towaru. Zastosowania tej taśmy ograniczają się do szeroko rozumianego zabezpieczania przesyłek – można ją bowiem używać zarówno do zabezpieczania paczek mniejszych, znajdujących się w kartonach, jak i całych palet ze znajdującym się na nim towarem. Szczególnie w tym drugim zastosowaniu opisywany rodzaj taśmy jest wykorzystywany szczególnie często – w ten sposób bowiem można skutecznie zabezpieczyć przed uszkodzeniem takie towary, których nie da się wysłać inaczej niż na paletach. Owijając wspomnianym rodzajem taśmy paletę wraz ze zgromadzonym na nim ładunkiem, można w skuteczny sposób zabezpieczyć się przed spadnięciem towaru z palety. Szczególnie niezastąpione taśmy pet są w przypadku materiałów budowlanych, których nie da się wysłać inaczej niż ułożonych na paletach. Dzięki temu takie typu towary są w odpowiedni sposób zabezpieczone przed wysyłką.

Dla klientów sklepów wysyłkowych najważniejsze jest, aby zakupione towary dochodziły do nich w dobrym stanie. Stąd też w takim sklepach stosuje się różne zabezpieczenia przesyłek. Jednym z nich są specjalne taśmy, które chronią towary przed spadnięciem z palety.