Od najmłodszych lat miałam nadwagę, a w późniejszym wieku już chorobliwą otyłość. Ma to związek z terapią hormonalną, którą mam wdrożoną odkąd tylko sięgam pamięcią. Najgorsze jest jednak to, że jestem uzależniona od innych osób. Muszę prosić bliskich o zrobienie zakupów, podwiezienie mnie do urzędów, czy do lekarza. Sama nie dałabym rady dojść, bo po pięciominutowym spacerze, zaczynam się dusić i jestem cała spocona. Pojawił się dla mnie cień szansy, żeby stać się bardziej samodzielną.

Komfortowe pojazdy elektryczne dla otyłych osób

najlepsze skutery elektryczne - sklepWpadłam na świetny pomysł: kupię sobie skuter elektryczny, dzięki któremu odzyskam pewność siebie i niezależność. Moja znajoma ma taki skuter i jest bardzo zadowolona. Kasia jest osobą niepełnosprawną, ma dziecięce porażenie mózgowe. Odkąd posiada skuter inwalidzki, zaczęła aktywnie żyć, już nie stroni od ludzi, a nawet sama robi zakupy w centrum handlowym. Wejdę zaraz na stronę sklepu internetowego ze sprzętem medycznym i rozejrzę się za niedrogi skuterem elektrycznym. Przy szukaniu odpowiedniego modelu, przede wszystkim wezmę pod uwagę maksymalne obciążenie skutera. Muszę znaleźć taki, którego obciążenie wynosi co najmniej dwieście kilogramów. Jeśli chodzi o najlepsze skutery elektryczne – sklep medyczny ma w swojej ofercie pojazdy z takim obciążeniem. Wybór jest dosyć szeroki, a ceny uzależnione od konkretnych parametrów. Jeden model pojazdu elektrycznego jest dla mnie idealny: ma regulowany, wygodny fotel i masywną kierownicę wykonaną ze stali lakierowanej. Skuter może poruszać się z maksymalną prędkością piętnastu kilometrów na godzinę. Dodatkowo pojazd ma najlepsze akumulatory żelowe, które wystarczy raz naładować, aby przejechać około czterdziestu pięciu kilometrów. Koszt tego pojazdu wynosi cztery tysiące osiemset złotych, ale jest możliwość rozłożenia tej kwoty na raty.

Zdecydowałam, że zakupię ten skuter elektryczny. Ostatecznie przekonał mnie pojemny koszyk na zakupy i najnowsze oświetlenie typu Led. Do skutera otrzymam gratis pokrowiec przeciwdeszczowy, kask oraz schowek na telefon komórkowy. Wybrałam możliwość rozłożenia tej kwoty na dwadzieścia cztery raty. Skuter odbiorę ze stacjonarnego sklepu medycznego za kilka dni. Już nie mogę się doczekać, kiedy wsiądę na mój nowy pojazd elektryczny.