Jako dyrektor Departamentu HR, międzynarodowej firmy, muszę być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami w branży. Żeby usprawnić zarządzanie zasobami ludzkimi, kilka miesięcy temu, wprowadziłam nowoczesny system HR, we wszystkich oddziałach firmy, ulokowanych w różnych krajach europejskich. Dzięki temu współpraca na szczeblu międzynarodowym stała się o wiele łatwiejsza.

Zalety stosowania HR w chmurze

kompleksowy hr w chmurzeDostępne obecnie na rynku systemy HR, oferują angażujące środowisko pracy, jasne procedury oraz wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań chmurowych. Automatyzują procesy zarządzania szkoleniami i rekrutacją, dzięki czemu można je przeprowadzić w najbardziej efektywny sposób. Zapewniają kompleksowy hr w chmurze, który pozwala śledzić takie informacje o pracownikach, jak: pierwsze cele, przebyte szkolenia, sposób realizacji planów. Wykorzystywanie narzędzi w chmurze, pozwala połączyć HR z różnymi obszarami aktywności, między innymi z działaniami PR, zarządzaniem zespołami sprzedażowymi i project managementem. Praca w chmurze, pozwala analizować big data w czasie rzeczywistym, co ułatwia szybkie reagowanie na zmiany w środowisku biznesowym. Automatyzacja głównych kadrowych procesów, daje nam możliwość sortowania aplikacji osób starających się o posadę w naszym przedsiębiorstwie. Możemy je selekcjonować według preferowanych kryteriów i szybko oceniać potencjalnych pracowników. Ponad to, komunikacja z kandydatami jest o wiele prostsza, a wszystkie analizy statystyczne są dostępne w jednym miejscu. Przy wdrażaniu takich systemów, najważniejsze jest, żeby włączyć do projektu każdy departament, który może mieć wpływ na ich implementację. Korzystanie z usług dostawców zewnętrznych, oferujących rozwiązania chmurowe, odciąży dział IT firmy, ponieważ systemy tworzone przez specjalistów w tej dziedzinie, są całkowicie bezpieczne i nie trzeba się obawiać o bezpieczeństwo, znajdujących się w nich danych.

Zdecydowałam się na zakup nowoczesnego systemu HR w chmurze, który jest w pełni bezpieczny, usprawnił pracę całej firmy oraz pozwolił mi na monitorowanie w łatwy sposób, rozwoju poszczególnych pracowników. Proces rekrutacji, nigdy wcześniej nie przebiegał tak szybko i sprawnie. Narzędzie od zewnętrznego dostawcy, jest najtańszym rozwiązaniem, oszczędzone środki, mogę przeznaczyć na inne cele.