Szczury żyją na Ziemi od milionów lat, w związku z czym, ich system immunologiczny, jest dużo lepiej przystosowany od naszego. Skutkuje to tym, że większość wirusów i bakterii, nie jest w stanie im zagrozić, ale, często, są ich nosicielami.

Specjaliści od szybkiej i skutecznej deratyzacji

szybka deratyzacja - warszawaPokąsanie lub podrapanie przez szczura może mieć bardzo poważne konsekwencje, albowiem, jak szacują specjaliści, aż siedem na dziesięć osobników, to nosiciele groźnych dla człowieka wirusów, bakterii i patogenów. Jednak zarazić można się nie tylko poprzez bezpośredni kontakt z gryzoniami, ale również przez przypadkowe dotknięcie wydzielin ich gruczołów lub odchodów. Warto też nadmienić iż są to zwierzęta, niemalże, wszystkożerne, toteż, w minionych wiekach, przyczyniały się do rozprzestrzeniania wielu epidemii, w tym dżumy i cholery. Było tak, albowiem, żerowały na martwych zwłokach i, mimo, że same, nie chorowały, to kolportowały zarazę do kolejnych miejsc. Często nawet bardzo odległych, gdyż nie brakowało przypadków, że zarażone szczury docierały na statkach nawet na inne kontynenty. Oczywiście, przy okazji, dziesiątkując populację marynarzy i żeglarzy. Dziś jednak jesteśmy bogatsi o tą wiedzę i w związku z tym, że ten gatunek stwarza bardzo duże zagrożenie epidemiologiczne, wdraża się radykalne rozwiązania, które mają na celu nie ograniczenie ich populacji, a eksterminację. Jest ona konieczna, albowiem szczury rozmnażają się z zastraszającą wręcz szybkością, gdyż ich ciąża trwa dwadzieścia parę dni, a ilość młodych w miocie waha się od kilku do kilkunastu osobników. Metod na pozbywanie się szczurów jest wiele, jednakże najskuteczniejszą, ciągle są specjalne tunele ze spreparowanym, naszpikowanym trucizną, pożywieniem. Gdy potrzebna jest nam szybka deratyzacja – Warszawa jest miejscem, gdzie na tego rodzaju usługi nie sposób narzekać. Bowiem działające tu firmy słyną z rzetelności i kompleksowego działania, a ceny usług są jednymi z najniższych w Polsce.

Systematyczne odszczurzanie jest koniecznością i gdyby nie ono, to populacja szczurów w naszych miastach byłaby równa ludzkiej, lub przewyższałaby ją kilkukrotnie. Dlatego też nie ma nic dziwnego w tym, że usługi deratyzacyjne cieszyły się, cieszą i będą cieszyły się popularnością.