Wymiana powietrza pomiędzy mieszkaniem a zewnętrzem budynku jest niezmiernie istotna. Pozwala to bowiem uchronić się przed wieloma problemami, które mogą negatywnie wpłyną cna komfort użytkowania budynku. Te problemy to miedzy innymi rozwój pleśni i grzyba w mieszkaniu.

Jak działa domowa rekuperacja?

domowa rekuperacja w śląskimWymiana powietrza między mieszkaniem a światem zewnętrznym jest niezmiernie ważna. Nie tylko pozwala bowiem pozbyć się z domu nieprzyjemnych zapachów, ale także pozwala uchronić się przed pleśnią, grzybem i innymi problemami użytkowymi. Wentylacja pozwala także zmniejszyć podatność mieszkańców danego budynku na infekcje. Biorąc to wszystko pod uwagę, nie powinno dziwić że obecnie tak dużą popularnością cieszy się domowa rekuperacja w śląskim. Rekuperacja to odmiana wentylacji, nie oparta o grawitacyjną wymianę powietrza, ale o jej mechaniczne wspomaganie. Rekuperacja jest oparta o wykorzystanie specjalnych kanałów, dlatego też jej zainstalowanie najlepiej przemyśleć jeszcze przed rozpoczęciem budowy danego budynku. W skład instalacji rekuperacyjnej wchodzą kanały, jak również filtry i specjalne wentylatory. Wentylatory maja mechanicznie wspomagać proces wymiany powietrza, jednocześnie podnosząc jego temperaturę o kilka stopni. Dzięki temu, mimo pracującej cały dzień wentylacji nie odczujemy wychładzania się mieszkania i nie będziemy musieli więcej płacić za ogrzewanie. Oprócz wentylatorów istotną częścią systemu rekuperacyjnego są różne filtry, na przykład hepa, montowane przy wylotach klatek wentylacyjnych. Filtry te maja za zadanie odfiltrowywać z powietrza wpadającego przez kanały wentylacyjne wszystkie cząstki trujące, jak również mikroorganizmy które mogą powodować przeziębienia i inne groźniejsze choroby. Należy bowiem pamiętać że to regularne wietrzenie czy też wentylowanie pomieszczeń jest najlepszym sposobem na zapobieganie przeziębieniom i innym chorobom. W obecnych czasach coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z rekuperacji, ze względu na unikalne zalety tego systemu.

Konieczność wentylacji pomieszczeń w mieszkaniu jest bardzo ważna. Tylko w ten sposób można bowiem zapobiec rozwojowi pleśni czy grzyba, jak również zapadalności mieszkańców budynku na infekcje. Warto korzystać z wentylacji mechanicznej, która ograniczy straty ciepła w naszym mieszkaniu.