Skuteczna pielęgnacja twarzy opiera się na wykorzystaniu wielu produktów o rozmaitym działaniu. Oleje, żele, pianki, maseczki czy mleczka mogą oczyszczać, nawilżać bądź peelingować skórę. Najważniejszą rolę pełni jednak właściwe oczyszczenie cery

, dzięki któremu można pozbyć się nagromadzonych w ciągu dnia zanieczyszczeń, resztek makijażu i nadmiaru sebum. 

Rodzaje glinki do twarzy 

glinka oczyszczająca do twarzyPielęgnację wieczorną skóry zawsze zaczyna się od oczyszczenia. Jest ono kluczem do pięknej cery, bo źle oczyszczona skóra będzie cechować się zatkanymi porami, licznymi zaskórnikami i ciągłymi stanami zapalnymi. W efekcie cera będzie szara, matowa i wygląd skóry stopniowo będzie się pogarszał. W zależności od ilości dostępnego czasu można wybrać różne metody oczyszczenia skóry. Najczęstszym, tradycyjnym sposobem jest użycie płynu micelarnego i umycie twarzy kosmetykiem oczyszczającym: pianką, żelem czy mydłem. Nie wymaga dużo czasu ani wysiłku. Innym popularnym rozwiązaniem jest glinka oczyszczająca do twarzy. Glinki mineralne są naturalnymi substancjami ze skał osadowych, które rozdrabnia się, sterylizuje i suszy na słońcu. Cechuje je wiele korzystnych dla cery właściwości i możliwości zastosowania, które różnią się w zależności od ich rodzaju — wyróżnia się glinkę zieloną, białą, czerwoną, żółtą czy błękitną. Do zalet ich stosowania należą m.in. absorbowanie nadmiaru sebum, łagodzenie podrażnień, działanie przeciwzapalne i antybakteryjne, wyrównanie kolorytu skóry i poprawa jej elastyczności. 

Glinki można wykorzystać nie tylko w procesie oczyszczania twarzy

puttygen.biz

, ale również można je dodawać do kąpieli i szamponu lub samodzielnie robionych wcierek czy peelingów. Do umycia twarzy glinką potrzebna jest jedynie glinka i woda, przy czym wodę można stosować wymiennie z hydrolatem roślinnym. Wygodnym i efektywnym produktem na bazie glinki jest puder myjący.