Nauka nowych rzeczy szczególnie łatwo przychodzi dzieciom, które są ciekawe świata. Niedawno nasza córka stwierdziła, że chciałaby się nauczyć gry na jakimś instrumencie. Uznaliśmy, że jest to świetny pomysł, rozpoczęliśmy więc poszukiwania odpowiedniego instrumentu. Mieliśmy nadzieję, że uda się nam znaleźć taki, który spodoba się córce na tyle, że będzie się ona uczyć na nim grać przez dłuższy czas.

Gitara polecana dla dziecka

rekomendowana gitara 1/2Jednym z naszych pierwszych pomysłów była gitara. Jest to dosyć uniwersalny instrument, na którym można grać muzykę najróżniejszych gatunków. Poza tym nauka podstaw jest dosyć prosta, dzięki czemu jest większe prawdopodobieństwo, że dziecko nie zniechęci się zbyt szybko. Uznaliśmy więc, ze dobrym rozwiązaniem będzie rekomendowana gitara 1/2. Dowiedzieliśmy się, że taki rozmiar jest najlepszy dla dziecka. Bardzo ważne jest to, by odpowiednio dopasować rozmiar gitary, ponieważ od tego zależy komfort podczas grania. Mniejsze gitary są nie tylko lżejsze, ale również mają węższy gryf, dzięki czemu dziecko nie ma problemów z objęciem go palcami. Dzięki temu dłoń nie męczy się tak szybko, jak przy większej gitarze. Mieliśmy do wyboru modele w różnych kolorach, nawet takie, które opatrzono oryginalnymi wzorami. Pozwoliliśmy córce zdecydować, ponieważ zależało nam na tym, by gitara odpowiadała jej upodobaniom. Ku naszemu zdziwieniu, córka wybrała dosyć prosty model o naturalnej barwie drewna. Postawiliśmy na gitarę wykonaną z trwałych materiałów. Chcieliśmy mieć pewność, że będzie ona dobrze służyła dziecku – wiadomo, że może się zdarzyć, że gitara spadnie z niewielkiej wysokości czy uderzy w jakiś mebel. Wiemy, że córka będzie unikała takich sytuacji, jednak nie wszystko da się przewidzieć. Wybraliśmy więc gitarę trwałą, która dobrze wygląda i jest wygodna dla dziecka.

Nie spodziewaliśmy się, że gra na gitarze aż tak spodoba się naszej córce. Najchętniej siedziałaby z nią niemal przez cały czas. Zdecydowaliśmy się więc poprosić znajomego muzyka, by pomógł jej opanować podstawy. Córka jest zachwycona takimi lekcjami. Cieszymy się, że udało się nam znaleźć taki model gitary, którego wielkość dopasowana jest do naszego dziecka. Dzięki temu instrument zapewnia wygodę podczas grania – jest lekki i dopasowany do dłoni naszej pociechy.