Wedle polskiego prawodawstwa obrót nasionami marihuany jest całkowicie legalny. Jest to logiczne, bowiem nasiona chcą kupić nie tylko potencjalni hodowcy, ale przede wszystkim ludzie, którzy je kolekcjonują, używają w kuchni, czy też stosują do wyrobu domowych kosmetyków konopnych.

Sklepy online z ziarnami konopi

sklep z nasionami marihuanyLudzie zafascynowani botaniką, a szczególnie konopiami, zaopatrują się w ich ziarna, tworząc swoistą bazę w obrębie danego gatunku. Działalność takich osób jest z gruntu pożyteczne, bowiem tak naprawdę każdy z nas, na wszelki wypadek, powinien posiadać bazę ziaren najbardziej użytecznych człowiekowi gatunków roślin. Konopie są na pewno jednymi z nich, albowiem można zrobić z nich liny, ubrania, czy też worki oraz torby. W sklepie z pestkami konopi znajdziemy niezliczone ilości odmian z całego świata, toteż znajdą tam coś dla siebie początkujący zbieracze, jak i ci najbardziej doświadczeni. Każdy sklep z nasionami marihuany co jakiś czas uaktualnia swój asortyment, dzięki czemu na rynku nie ma stagnacji. Polskie sklepy najczęściej sprowadzają nasiona od europejskich dostawców, jednak wśród ofert sklepów online można znaleźć także nasiona od polskich hodowców konopi. Różnią się one ceną, na korzyść rodzimych, jednak o ich jakości ciężko wypowiedzieć się wiążąco, gdyż są na rynku zbyt krótko, by nabrać miarodajnych ocen. Koszt nasion waha się od kilku do nawet ponad stu złotych, w zależności od tego, na zakup jakiej odmiany się decydujemy.

Nasiona konopi mają unikalny wygląd, toteż nie sposób ich pomylić z gatunkami innych roślin. Poza tym różnią się także między sobą, gdyż każda odmiana posiada inne DNA. Dzięki temu ma się pewność, że kupowane ziarno jest właśnie tego gatunku, na jakim nam zależało, a nie jest tym dobranym losowo.