Pozbycie się uszkodzonego czy niesprawnego samochodu wcale nie jest takie proste, jakby się mogło wydawać. Jeśli jeszcze komuś zależy na tym, by osiągnąć z tego tytułu niemałe korzyści, to bez wątpienia warto rozejrzeć się wśród ofert proponowanych przez wielkopolskie złomowiska. Oczywiście ceny co jakiś czas się zmieniają – obecnie cena złomu jest dosyć wysoka, dlatego tak wiele osób decyduje się na oddanie auta na szrocie zamiast próbować sprzedawać pojazd na własną rękę. Mowa tutaj oczywiście o starych modelach aut czy też mocno uszkodzonych pojazdach w wyniku m.in. poważnych kolizji drogowych.

Gdzie w Poznaniu zezłomować samochód?

złomowanie pojazdów w poznaniuNa terenie Poznania działa sporo szrotów oferujących całkiem korzystne warunki dla klientów. Co ciekawe, wiele punktów zapewnia zezłomowanie starych i uszkodzonych aut z dowolnego miejsca, m.in. parkingu czy podwórka klienta. To ważne, szczególnie gdy auto nie odpala lub jest tak mocno uszkodzone, że samodzielna jazda jest niemożliwa oraz niebezpieczna. Kolejna kwestia to brak przeglądu oraz ubezpieczenia komunikacyjnego, za co grożą spore kary finansowe. Lepiej więc od razu zająć się kasacją auta i postawić na szybkie złomowanie pojazdów w Poznaniu. Po oszacowaniu stanu technicznego oraz wagi samochodu, klient otrzymuje stosowną kwotę wraz z potwierdzeniem zezłomowania. Z takim kwitem należy udać się do lokalnego wydziału komunikacji i wypełnić odpowiedni druk. Pamiętajmy, że nie sprzedajemy samochodu tylko dokonaliśmy zezłomowania – jest to istotna różnica podczas dopełnienia formalności w urzędzie. Niektóre miasta udostępniają wnioski online w kwestii wyrejestrowania posiadanego auta. Warto to wcześniej sprawdzić, ponieważ nie będziemy musieli fatygować się do urzędu. Najważniejsze, by sprawdzić też jakie dokumenty będą nam jeszcze potrzebne, aby wszystko skompletować i nie musieć dwukrotnie odwiedzać urzędników.

Dotychczasowy właściciel pojazdu ma 30 dni na jego wyrejestrowanie. Jeśli termin minie grozi mu kara finansowa, dlatego lepiej dopełnić wszelkich formalności od razu po zezłomowaniu samochodu czy też innego pojazdu widniejącego w bazie. Warto wspomnieć, że w przypadku gdy samochód musi zostać przewieziony do punktu złomowania ze względu na zły stan techniczny, klient otrzyma nieco mniejsze pieniądze.