Zapotrzebowanie na trawę może być teraz naprawdę imponujące i chodzi tutaj przede wszystkim o zapotrzebowanie wykazywane przez rolników, ponieważ mogą oni z powodzeniem wykorzystywać ten produkt o różnym składzie na przykład jako pasze. Dawniej do dyspozycji mieli oni tylko siano. Teraz, jeżeli zainwestują w folię do bel oraz odpowiednie urządzenia mogą stać się również producentami sianokiszonki.

Szczegóły dotyczące wykorzystywania folii do bel

folia do bel 750Działania związane z produkcją sianokiszonki mogą wyglądać różnie, ponieważ zawsze trzeba wszystko dopasować w taki sposób, żeby jakość gotowej paszy była zadowalająca. Główne powody wykorzystywania foli są takie, że pod warstwą folii może w sposób właściwy przebiegać proces fermentacji beztlenowej, ponieważ wtedy konkretne mikroorganizmy mają optymalne warunki do rozwoju. Jeżeli kogoś interesuje dobra folia do bel 750, może występować w różnych wariantach. Chociaż praktycznie zawsze ma ono podobne właściwości, to może teraz powstawać z dodatkiem różnych barwników. Od doświadczonych rolników można się natomiast łatwo dowiedzieć, że od koloru takiej folii w praktyce bardzo dużo zależy. Różnice pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami polegają między innymi na różnej ochronie przed promieniowaniem słońca. Dodatkowo zróżnicowanie wśród kolorów może wpływać na czas fermentacji oraz ułatwiać segregację.

Zaleca się, żeby późne pokosy trawy były owijane folią czarną. Liczba warstw może mieć wpływ nie tylko na przebieg procesu fermentacji trawy zwiniętej w odpowiednie bele, ale również na odporność na uszkodzenia. W naszych warunkach zwykle do stworzenia jednego balotu będą potrzebne cztery odpowiednio nałożone warstwy. Folie 750 do beli powinny być w trakcie wykorzystywania odpowiednio naciągane.