Nie da się ukryć, że ocieplanie budynków to niezwykle istotna kwestia. Zdecydowana większość z nas przykłada się dość mocno do ocieplania już na wczesnym etapie budowy. Warto wiedzieć jakie materiały do tworzenia warstw termoizolacyjnych można stosować. Obecnie mamy wiele możliwości z tym związanych. Wcale nie musimy ograniczać się już do tego, aby stosować styropian czy też wełnę mineralną.

Izolacje z użyciem pianki PUR

tanie ocieplanie pianką w mazowieckimIzolacje termiczne, jakie mamy okazję wykonywać to w większości przypadków izolacje oparte o stosowanie styropianu. Jednak czy to jest konieczne, aby to właśnie ten materiał był stosowany do ocieplania? Okazuje się, że od jakiegoś czasu dostępne są metody pozwalające na efektywniejsze i przy tym o wiele szybsze ocieplanie. Mowa tutaj o rozwiązaniu, jakim jest tanie ocieplanie pianką w Mazowieckim obecnie bez trudu znaleźć można sprawdzone firmy, które takim właśnie ocieplaniem się zajmują. Pianka wykorzystywana do ocieplania dostępna jest w dwóch wersjach. Obecnie spotykać można firmy stosujące piankę o otwartych komórkach lub też te firmy, które stosują z kolei piankę zamkniętokomórkową. Jaka jest podstawowa różnica między tymi dwoma materiałami? Przede wszystkim trzeba wspomnieć o tym, że pianka otwartokomórkowa ma zdolność przepuszczania pary wodnej. W związku z tym ocieplanie przynosi więcej korzyści niż może nam się wydawać. Możliwość przepuszczania pary wodnej sprawia, że praktycznie do zera wyeliminowane jest ryzyko występowania mostków termicznych. W efekcie spada ryzyko tego, że na naszych ścianach pojawi się pleśń lub grzyb. Od jakiegoś czasu pianka otwartokomórkowa jest szczególnie chętnie wykorzystywana w budownictwie. Bardzo dużą jej zaletą jest też to, że pianka ta jest niezwykle lekka. W związku z tym nawet zastosowanie bardzo grubej warstwy pianki pozwoli nam na korzystanie z budynku bez obawy o to, że jego konstrukcja jest nadmiernie obciążona.

Ogólnie rzecz ujmując ocieplanie z użyciem pianki poliuretanowej niesie same korzyści. W zasadzie nie ma żadnych ograniczeń co do tego, w jakim miejscu pianka poliuretanowa ma być zastosowana. Bez problemu pianką ocieplimy domy murowane oraz drewniane. Ostatnimi czasy dużym uznaniem cieszy się również ocieplanie pianką domów wykonanych z gotowych elementów.