Na zabieg lipolizy iniekcyjnej decyduje się coraz więcej kobiet jak i mężczyzn w różnym wieku. Jest to jedno z najnowocześniejszych i najbardziej skutecznych rozwiązań w walce z niechcianą tkanką tłuszczową. Na czym polega i co warto wiedzieć o lipolizie iniekcyjnej?

Profesjonalna lipoliza dla każdego

profesjonalna lipoliza iniekcyjna - lublinLipoliza iniekcyjna to nieinwazyjna metoda modelowania sylwetki, wykonana w profesjonalnych klinikach medycyny estetycznej. Jest to zabieg dla osób, które borykają się z niedużymi mankamentami w postaci niewielkiego nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha, ud czy pośladków. Pacjenci doceniają lipolizę iniekcyjną przede wszystkim przez jej bezpieczny charakter, ponieważ ryzyko jakichkolwiek powikłań jest bardzo małe lub wręcz nie występuje. Jak wiemy profesjonalna lipoliza iniekcyjna – lublin to miasto, gdzie zabieg wykonywany jest bardzo często i posiada bardzo wykwalifikowaną kadrę specjalizującą się w tej dziedzinie. Usługa ta polega ba wstrzyknięciu bezpośrednio do tkanki mieszanki specjalnie dobranej substancji, które powodują rozpuszczanie i pękanie komórek tłuszczowych. W takiej formie wędrują do wątroby, gdzie są usuwane z organizmu w wyniku procesów metabolicznych. Po wykonaniu takiego zabiegu miejsce nakłucia może być zaczerwienione lub posiadać lekki obrzęk. Zdarza się także, że pojawiają się po takim zabiegu siniaki lub nawet punktowe krwiaki. Objawy ustępują po kilku dniach, a skóra robi się gładka i dostosowana do nowych kształtów. Profesjonalna lipoliza sprawdza się u pacjentów u której występuje nadmiar tkanki tłuszczowej, ale nie osobom otyłym, które szybko chciały by zredukować duże ilości tkanki tłuszczowej. Zabieg ten wykonuje się przede wszystkim w okolicy żuchwy, podbródka, a także karku. Ale można też wykonać taki zabieg pod pachami, pod pośladkami czy w wewnętrznej stronie kolan czy po obu stronach ud. Istnieją też bardzo ważne przeciwwskazania , które nie pozwalają na wykonanie takiej lipolizy takie jak: ciąża i okres karmienia, trwająca miesiączka, choroby nowotworowe, cukrzyca, padaczka czy alergia na jakikolwiek z wykorzystywanych podczas zabiegów preparatów. Po przeprowadzonym zabiegu możliwe jest stracenie nawet 5 cm obwodu z miejsca w którym została wykonana taka usługa. Efekty widoczne są już po 2-3 spotkaniach. Poza korzyściami estetycznymi w organizmie pacjenta poprawia się również krążenie krwi oraz metabolizm komórek skóry. 

Do utrzymania efektów lipolizy iniekcyjnej konieczne jest stosowanie zdrowej zrównoważonej diety oraz uprawianie regularnej aktywności fizycznej. Należy pamiętać, że jest to zabieg modelowania sylwetki, a więc dopełnienia innych form dbania o wymarzony wygląd ciała.