Małe oraz duże dzieci uwielbiają spędzać czas nad wodą. Dlatego większość rodziców wybiera na wakacje jezioro, bądź morze. Te nasze polskie tereny są na tyle piękne, że nie zawsze mamy chęć wyjeżdzać za granicę. Każdy wyjazd jest dla dziecka ogromnym przeżyciem pełnym ekscytacji i ciekawych doznań.

Czy pończa się sprawdzają na wyjazdach?

ponczo dziecięce kąpieloweJednak zanim doczekamy się wymarzonych wakacji to trzeba się do nich dobrze przygotować. Przede wszystkim mając małe dziecko w domu wymaga to dużo więcej wysiłku, a zarazem i produktów do zabrania. Oprócz akcesorii plażowych duże znaczenie ma również odpowiedni strój nakrycie głowy, a także ręcznik. Dawniej stosowano zwykłe ręczniki, gdy dziecko wychodziło z wody podczas kąpieli. Otulało się je nimi, żeby było im ciepło oraz, aby woda szybko się wchłonęła. Dziś to ponczo dziecięce kąpielowe robi furorę na plażach, basenach czy jeziorach. Jest to na tyle wygodny produkt, że dziecko wychodząc z kąpieli zakłada go przez głowę i od razu ma okrycie z przodu na klatce piersiowej oraz z tyłu na plecach. Ogromną zaletą tego typu ręcznika jest to, że posiada kaptur. Dzięki temu dziecko może od razu założyć go na mokre włosy, a rodzice się nie martwią, że jest im chłodno w głowę. Wiadomo, że pogoda może być różna, a czasem i chłodny wiaterek może nas przewiać. Może być ono różnej długości, dlatego możemy dopasować je do wzrostu i wieku dziecka. Dlatego takie pończo z kapturkiem spełni swoją rolę podczas każdego wyjazdu rodzinnego nad wodę.

Te urokliwe pończa są przede wszystkim bardzo kolorowe. Nie są to nudne, zwykłe ręczniki o jednolitych kolorach. Maluch może mieć na nich swoją ulubioną postać z bajki, lub wodne motywy. Wybór jest tak duży, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo zapewnią wygodną zabawę na plaży podczas budowania zamków z piasku.