Drewno jest jednym z materiałów preferowanych przez dzisiejszych użytkowników, którzy rozważają przestrzeń. W tym sensie jest to bardzo zgodne ze współczesnymi trendami. Lidzie chcą mieć łazienki naturalne, zapewniające wizualne ciepło i przyjemną teksturę. Jeśli jednak skupimy się na łazienkach, bo wydaje się, że postawienie na drewno jest opcją ryzykowną, ze względu na stały kontakt materiału z wilgocią i wodą.

Sposób na drewniany blat łazienkowy

blat drewniany łazienkowyDo niedawna drewno nie było materiałem polecanym do łazienek

buyantibiotics24.net

, ponieważ jego duża porowatość sprawiała, że łatwo ulegało degradacji ze względu na stały kontakt z wilgocią, jaka powstaje w tych środowiskach. Obecnie nie stanowi to już problemu, dzięki wejściu w świat dekoracji drewna tropikalnego – znacznie bardziej odpornego na działanie pary wodnej oraz postępowi technologicznemu, który pozwolił coraz bardziej opracować zabiegi uszczelniające przed wilgocią, takie jak farby poliuretanowe lub niektóre absolutnie wydajne systemy wentylacyjne. Można więc powiedzieć, że dziś zastosowanie drewna w łazienkach nie pociąga za sobą żadnych komplikacji, o ile tylko odpowiednio dobieramy i dbamy o materiał. Drewno to bardzo wdzięczny materiał pod wieloma względami, zarówno z dekoracyjnego, jak i funkcjonalnego punktu widzenia. Stosowanie go w łazienkach może przynieść nam wiele korzyści. Blat drewniany łazienkowy zawsze wnosi do przestrzeni ciepły akcent, zarówno z estetycznego, jak i praktycznego punktu widzenia. Na przykład przyłożony do podłoża sprawi, że nie będzie tak zimno, dzięki niskiej przewodności cieplnej, która utrzymuje ciepło. Lub w meblach i ścianach, zawsze sprawi, że przestrzeń będzie bardziej przyjazna i osłonięta, unikając w ten sposób poczucia, że łazienka jest zbyt zimna. Ważne jest, aby był dobrze uszczelniony i odpowiednio zabezpieczony przed wilgocią, aby nie musiał tak cierpieć w przypadku kontaktu z wodą. Łazienka z drewnem zawsze będzie kojarzyć się z naturalnym i zrównoważonym otoczeniem. W końcu nie ma nic bardziej uspokajającego i relaksującego niż zastosowanie naturalnego drewna, co widać w wielu ośrodkach spa i hydroterapii. 

Chociaż pisaliśmy, że dzisiejsze drewno jest już przygotowane do użytku w łazienkach, ważne jest, aby wybrać drewno możliwie najbardziej odporne na wodę i zapewnić mu skuteczną ochronę przed wilgocią. Ponadto zaleca się stałą konserwację

, odnawianie lakierów i próbę osuszenia powierzchni za każdym razem, gdy mają one kontakt z wodą.