Rozwój dzieci jest przeważnie kwestią indywidualną, choć jego tempo musi się mieścić w określonych normach. Jedne maluchy stawiają pierwsze kroki w wieku dwunastu miesięcy, a inne dopiero kiedy skończą czternaście miesięcy. Jednak nie wolną dzieci zmuszać do rzeczy, na które nie są jeszcze gotowe, bo może to przynieść odwrotny skutek.

Jak używać chodzika interaktywnego?

chodzik pchacz interaktywny edukacyjnyRodzice przeważnie kupują maluchom zabawki w celu rozbudzania ich wyobraźni, pomocy w doskonaleniu umiejętności manualnych czy kreatywnego spędzania czasu. W wieku około dwunastu miesięcy najlepszym pomysłem na zabawkę może być chodzik pchacz interaktywny edukacyjny, który jednocześnie rozwija wiele umiejętności. Przede wszystkim zachęca on maluchy do podejmowania aktywności ruchowej. Dzięki żywym kolorom i ciekawym nadrukom, maluch jest zaciekawiony zabawką i chętnie do niej raczkuje już niezgrabnie podąża na chwiejących się nóżkach. Chodzik posiada specjalne uchwyty, których dziecko się trzyma i może razem z nim przemieszczać. Dzięki temu, ćwiczy umiejętność chodzenia i wzmacnia mięśnie nóg, które są niezbędne w opanowaniu nowej umiejętności. Dodatkową zaletą chodzika, są zamontowane na jego przodzie świecące i grające elementy oraz sporo przycisków i przełączników, które odpowiadają za wiele funkcji dźwiękowy. Maluch może siedzieć przed pchaczem i bawić się interaktywnymi gadżetami, które z pewnością będą dla niego niesamowicie ciekawe i angażujące całą uwagę. Edukacyjne chodziki mają wbudowane programy do nauki mówienie, śpiewania czy nawet liczenia. Maluchy przez zabawę będą się uczyły cyferek czy literek, więc połączona jest zabawa z edukacją. Jest to przede wszystkim bezpieczna zabawka, która jest dozwolona dla dzieci już od pierwszego roku życia aż do chwili, kiedy będą się sprawnie poruszać. Na pewno taki chodzik zainteresuje każdego malucha/

Choć posiadanie w domu chodzika nie jest koniecznością, to jednak wielu rodziców go kupuje, ponieważ pozytywnie wpływa na rozwój dzieci. Pomaga w szybkiej nauce chodzenia, chroni przed upadkiem i zderzeniem z meblami oraz edukuje. Im więcej funkcji interaktywnych będzie zawierał, tym lepiej, bo maluch więcej nauki z niego wyciągnie. Tego typu zabawki kupimy w każdym sklepie z zabawkami, ale w kwestii ceny, to najtaniej je najdziemy w sieci.