W dzisiejszych czasach świadomość społeczna na temat różnorodnych zagrożeń dla naszego zdrowia stale się zwiększa. Wiemy już, że duży wpływ na naszą kondycję i stan zdrowia ma dieta, tryb życia, ilość ruchu i snu w ciągu dnia, a także środowisko, w jakim żyjemy na co dzień. Jeśli chcemy zachować zdrowie na długi czas, powinniśmy regularnie odwiedzać lekarzy, którzy ocenią naszą kondycję.

Pessar kostkowy dla pacjentek

perforowany pessar kostkowyKażdy z nas chciałby jak najdłużej cieszyć się dobrym zdrowiem. Podejmujemy w tym celu bardzo różne działania, takie jak na przykład zdrowe odżywianie się, ruch w ciągu dnia czy odpowiednia ilość dobrego snu w nocy. Ponadto, często odwiedzamy lekarzy specjalistów, którzy na bieżąco sprawdzają stan naszego zdrowia. Pewne kategorie osób powinny odwiedzać lekarzy częściej, niż inne. Należą do nich bez wątpienia kobiety w ciąży. Przyszłe mamy muszą bardzo o siebie dbać, unikać stresu i przemęczenia, gdyż to od ich zachowań zależy zdrowie ich dziecka. Czasami zdarza się, że u pacjentek występuje ryzyko przedwczesnego porodu. Nie jest to korzystne zjawisko, gdyż dzieci urodzone przed planowanym terminem są zwykle słabsze i bardziej narażone na różne infekcje. Dlatego właśnie lekarze ginekolodzy rekomendują swoim pacjentkom zakładanie pessara. To specjalny wyrób medyczny, wykonany z bezpiecznego dla ludzkiego organizmu silikonu. Perforowany pessar kostkowy można zakupić w aptekach i sklepach z artykułami medycznymi, a także zamówić za pośrednictwem internetu. Ten wyrób medyczny ma za zadanie ograniczyć skurcze szyjki macicy i w ten sposób zahamować akcję porodową aż do planowanego terminu. Jego zakładanie jest szybkie i bezbolesne, jednak powinno być poprzedzone wykonaniem odpowiednich badań. Pessar kostkowy jest również polecany pacjentkom, które cierpią z powodu nietrzymania moczu czy innych dolegliwości ginekologicznych. Jego założenie może znacznie zwiększyć komfort ich życia.

Medycyna jest fascynującą dziedziną nauki, mającą przede wszystkim służyć drugiemu człowiekowi i ulżyć mu w jego cierpieniach. Obecnie bardzo dynamicznie się ona rozwija, dzięki czemu można wprowadzać coraz to nowe metody terapii. Pacjentkom ginekologicznym często poleca się pessary położnicze, które mają za zadanie zahamować zbyt wczesny poród, niekorzystny z punktu widzenia zdrowia maluszka.